Video: Google ukázal Android 3.0 "Honeycomb" na novém tabletu

I když byl Android 2.3 na trh uveden teprve tento týden, Google již pilně pracuje na jeho nové verzi. Druhý a poslední den konference D: Dive Into Mobile v San Fraciscu šéf divize Androidu Andy Rubin ukázal nový tablet s operačním systémem Android 3.0 (Honeycomb).

Reklama

Samotný tablet podle pozorovatelů vypadal velmi dobře. Vyrábět jej bude Motorola, poběží na "dual core procesoru s podporou 3D" a GPU dodá NVIDIA (nejspíše dual-core kartu Tegra 2). Nový tablet postavený na Androidu 3.0 by se měl objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jak Andy Rubin ukázal ve své prezentaci Androidu 3.0, zmiňovaný 3D procesor poslouží například při hledání na nových Google Maps, které uživateli při zoomování nabídnou trojrozměrné modely budov.

Nutno podotknout, že nové Google Maps budou zezačátku dostupné pouze pro tablety postavené na Androidu 3.0. Jak Rubin dodal, Honyecomb byl stvořen (na rozdíl od starších verzí Androidu) pro tablety a i když na něm poběží stejné aplikace jako na smartphonech, budou se na tabletu chovat jinak. Na další informace o Androidu 3.0 a jeho oficiální představení si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Engadget

Reklama

Přidat komentář