Video: Google ukázal Android 3.0 "Honeycomb" na novém tabletu

I když byl Android 2.3 na trh uveden teprve tento týden, Google již pilně pracuje na jeho nové verzi. Druhý a poslední den konference D: Dive Into Mobile v San Fraciscu šéf divize Androidu Andy Rubin ukázal nový tablet s operačním systémem Android 3.0 (Honeycomb).
reklama

Samotný tablet podle pozorovatelů vypadal velmi dobře. Vyrábět jej bude Motorola, poběží na "dual core procesoru s podporou 3D" a GPU dodá NVIDIA (nejspíše dual-core kartu Tegra 2). Nový tablet postavený na Androidu 3.0 by se měl objevit v prvním čtvrtletí příštího roku.

Jak Andy Rubin ukázal ve své prezentaci Androidu 3.0, zmiňovaný 3D procesor poslouží například při hledání na nových Google Maps, které uživateli při zoomování nabídnou trojrozměrné modely budov.

Nutno podotknout, že nové Google Maps budou zezačátku dostupné pouze pro tablety postavené na Androidu 3.0. Jak Rubin dodal, Honyecomb byl stvořen (na rozdíl od starších verzí Androidu) pro tablety a i když na něm poběží stejné aplikace jako na smartphonech, budou se na tabletu chovat jinak. Na další informace o Androidu 3.0 a jeho oficiální představení si budeme muset ještě počkat.

Zdroj: Engadget

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru