Více než 30 000 nových domácností si pořídilo legální Office

Za pouhé tři měsíce, od 1. října do konce prosince 2007, bylo v rámci podzimní kampaně zpřístupňující široké veřejnosti sadu Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti prodáno více než 33 000 licencí krabicové verze tohoto produktu. Díky nízké akční ceně se tak stala sada Office především vyhledávaným vánočním dárkem a úspěšnost jejího prodeje předčila veškerá počáteční očekávání. Pro lepší představu lze počet prodaných licencí srovnat například s počtem obyvatel města Kolín. 
reklama

Microsoft Office 2007 pro studenty a domácnosti je sada určená pro nekomerční použití v domácnostech a obsahuje aplikace funkčně stejné jako sady Microsoft Office používané ve firmách. Balíček obsahuje aplikace Word 2007, Excel 2007, PowerPoint 2007 a OneNote 2007 (elektronický poznámkový blok), které je možné nainstalovat na 1 až 3 počítače v jedné domácnosti. Od 1. října 2007 byla cena této sady snížena o 50 % z běžné ceny 3 600 Kč na doporučených 1 690 Kč včetně DPH. Microsoft tak touto speciální cenovou nabídkou reflektoval zpětnou vazbu od zákazníků, aby cenově zpřístupnil své produkty pro domácí uživatele. Za tuto akční cenu bude sada v prodeji do konce února tohoto roku. Od března pak bude tato speciální nabídka dostupná až do vyprodání skladových zásob prodejců.  

„Podzimní kampaní na Office pro studenty a domácnosti jsme chtěli tento produkt zpřístupnit i skupině uživatelů, pro kterou je jeho běžná cena stále limitujícím faktorem. Lidé totiž chtějí mít i na domácích počítačích k dispozici kvalitní a nejnovější kancelářský software, a to jak pro děti, tak i pro své domácí projekty. Akční nabídkou sady Office pro studenty a domácnosti chceme nejen podpořit rozvoj počítačové gramotnosti, ale také přispět k dalšímu snížení pirátství v České republice,“ hodnotí úspěšnost projektu Aleš Růžička, manažer divize Information Worker společnosti Microsoft.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

návštěvník

Produkty Microsoftu sice používám, ale nedělal bych si příliš iluze, že za zlevněním Office pro domácnosti je nějaké volání uživatelů :). Viděl bych to spíše na konkurenční kancelářské balíky dostupné zdarma (Open Office.org, IBM Lotus Symphony, aj.), které mnoha domácím uživatelům plně dostačují.

Profile picture for user Jan Polzer

No ona ta zpětná vazba od uživatelů, která je v tiskovce zmíněna, může být právě to, že jich spousta používá OO.o :-) Čili jinými slovy Microsoft říká, všimli jsme si, že lidi začali používat něco jiného, zkusili jsme jim tedy produkt slevnit.

Jan Polzer, Maxiorel.cz, Archiv Screenshotů

návštěvník

Taťka s mamkou si koupili Office pro dokonalé vedení domácí kanceláře které jim bude velmi usnadněno spoustou užitečných funkcí slevněného balíčku.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru