Většina PC s Windows 7 vykazuje nedostatek paměti

Aspoň to tvrdí floridská firma Devil Mountains Software věnujcí se měření výkonu softwaru a hned dodává: "Každý si myslí, že je expert na výkon W7, což obvykle není pravda."
reklama

Tvrzení je obrannou reakcí firmy, která tvrdila, že mezi všemi jimi 23 000 sledovanými PC je dobrých 86 % těch, které vykazují silné příznaky nedostatku RAM. Jako nejčastější protiargument kritiků metriky se objevovalo tvrzení, že dobrý OS využije většinu dostupné RAM jako cache apod. takže pár volných MB nemusí ještě něco takového znamenat.

Metrika, jakou firma používá je poměrně komplexně rozepsána na webu (viz zdroj), ovšem jedno se jí nedá upřít - je mnohem komplexnější a bere do úvahy více věcí, nežli jeden údaj z Task Manageru, jak to dělá většina kritiků metody. A proč se vlastně hádat o vteřinu zpoždění u virtuální nebo RAM paměti? Jelikož jsou místa, kde i ta má cenu desítek milionů USD (burza, finance, ...).

Zdroj: ComputerWorld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru