Většina firem se nechystá upgradovat na Windows 7

Ačkoliv se nepříliš vysokého procenta přechodu z Windows XP dočkaly již Windows Vista, vypadá to, že u Windows 7 se situace bude do značné míry opakovat...
reklama

Výše řečené vyplynulo z průzkumu provedeného sekcí ScriptLogic spadající pod společnost Quest Software. Dotaz byl směřován mezi 20 000 IT administrátorů a nazpět byla obdržena zhruba tisícovka odpovědí. Proč se ptali právě těchto osob je nabíledni - admini mají největší moc používané OS ovlivnit (jistě existují i výjimky, že ano...). Konkrétní číslovka se vyšvihla přesně na 59 %, nicméně to nejsou veškerá data, jež z tohoto projektu vyplynula.

Zhruba třetina respondentů potvrdila, že nasazení Windows 7 u nich připadá do úvahy až v roce 2010 a pouze 5,4 % se jednoznačně vyslovilo o přechodu provedeném ještě tento kalendářní rok. Jako největší překážku nasazení W7 vidí IT admini zejména nedostatek času a prostředků (42 % odpovědí) a nekomaptibilitu resp. negarantovanou kompatibilitu aplikací (39 %).

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru