Ve Windows Store je přes 100 000 aplikací

Microsoft oznámil, že jeho e-shop s aplikacemi pro dotykové rozhraní Windows 8 s názvem Windows Store nyní nabízí více, než 100 000 aplikací.
reklama

Aplikace ve Windows Store fungují pouze na zařízeních s Windows 8 a například tablet Surface RT může používat pouze aplikace z tohoto e-shopu, jelikož existující desktopové aplikace určené pro Windows na něm nespustíte. Vývojáři mohou své programy pro Windows Store psát v jazycích jako JavaScript, C#, Visual Basic nebo C++ a jakmile tržby z prodeje dané aplikace přesáhnou 25 000 dolarů, Microsoft vývojářům vyplácí 80 % z ceny daného softwaru.

I když Microsoft vyplácí vývojářům více peněz, než Google nebo Apple, softwarový gigant za těmito dvěma společnostmi v počtu dostupných aplikací stále zaostává. Zatímco Microsoft má ve svém Windows Store přes 160 000 aplikací a her, Google ve svém e-shopu Play nabízí okolo 700 000 aplikací a Apple má 850 000 aplikací pro iPhone a 350 000 pro iPad.

Zdroj: ZDNet

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru