Vánoční dárek: Maxiorel dohonil Radka Hulána

O letošních Vánocích zamávaly volné dny s návštěvností webových stránek stejně, jako v uplynulých letech. Technicky zaměřené weby spíše ztrácely, zatímco weby nabízející různá přáníčka, recepty a tipy na dárky se dočkaly nebývale vysoké návštěvnosti.
reklama

Maxiorla považuji za technicky zaměřený web (doufám, že vy také). Přesto jsem ale o letošních svátcích zaznamenal skokové zvýšení návštěvnosti z průměrných 2 000 na cifru okolo 14 000 lidí. To je velmi dobré. Většina z nově příchozích čtenářů se dostala na článek popisující známé vánoční přání s Elfy, zvýšil se počet komentářů, ale kupodivu i počet stránek zobrazených jedním uživatelem a počet odběratelů RSS. Z toho tedy usuzuji, že si Maxiorel získal přízeň dalších čtenářů. V příštím roce se vám budu snažit nabídnout další zajímavé čtení, již teď mám připraveno několik novinek.

Tak velké zvýšení návštěvnosti samozřejmě vedlo k tomu, že se změnila pozice Maxiorla v žebříčku Toplistu v kategorii Webziny. Maxiorel běžně okupuje konec první dvacítky, tentokrát se však dostal až na deváté místo, hned za legendární MyEgo Radka Hulána. Když už jsme u toho, je velmi zajímavé, kolik lidí se s Radkem srovnává, doufám, že mi nebude mít za zlé vypůjčení jeho jména do názvu tohoto příspěvku. Jsem docela zvědav, kolik lidí si tyto řádky přečte jen kvůli nadpisu.

Je nicméně smutnou pravdou, že návštěvnost webu Maxiorel.cz se zase vrátí do „normálu", jinými slovy bude o něco klesat. Příliš návštěvníků již drasticky klesl zpět na obvyklou úroveň a smutný pohled na aktuální žebříček Toplistu dává tušit, že zanedlouho se tento web posune z devátého místa směrem dolů.

[inline:toplist2.png]

Děkuji tímto všem pravidelným čtenářům tohoto webu za podporu a přízeň v uplynulých letech. Doufám, že tu zůstanete i do budoucna a přivedete i své známé. Zajímáte-li se o počítače, internet, software a programování, určitě zde najdete spoustu zajímavého. A pokud si nebudete s něčím vědět rady, je tu fórum, kde vám nikdo hlavu neutrhne.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Gratuluji a přeji mnoho úspěchů i v novém roce. Je dobré, že můžeš dosáhnout dobré čtenosti na přeplněném internetu, i když nepíšeš bulvár, kontroverzní témata a nemáš ani vyhrazené názory vůči jedné značce/firmě (nepočítám Drupal :)). Na příští rok se mnou jako čtenářem můžeš počítat, sleduji Maxiorla z více počítačů, takže na návštěvnosti mám určitý podíl :-D

Profile picture for user koho

Ahoj, také se připojuji a blahopřeji k návštěvnosti a ke čtivému a milému webu, rád se na něj vracím a už teď se těším na novinky. PH

návštěvník

I já se přidávám ke gratulaci a musím i potvrdit onen paradoxní nárůst návštěvnosti během svátků. Ač můj blog se samozřejmě pohybuje v mnohem nižších číslech a není zaměřen čistě technicky (IT články ale u čtenářů vedou), tak během svátků jeho návštěvnost vzrostla cca. o 30 - 50% vůči průměru. Teď už se můžu jen těšit za kolik let doženu Radka i já :).

Určitě tedy gratuluji a těším se na další zajímavé čtení. Maxiorel má své stálé místo v mé RSS čtečce.

Profile picture for user Jan Polzer

To není tak horký. Články mu vychází pořád, stejně jako neskončil Olympic ;-)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru