V uplynulém roce vznikl rekordní počet virů a červů

Společnost PandaLabs vydala novou studii, podle které v roce 2010 vznikla jedna třetina všech počítačových virů a červů, které byly kdy vytvořeny.
reklama

Podle Pandy byl trendem roku 2010 nárůst červů na sociálních sítích, konkrétně na Facebooku a Twitteru, avšak Panda upozornila také na to, že byly zaznamenány útoky na stránky LinkedIn a Fotolog. Zpráva také poukazuje na to, že předešlý rok byl ve znamení útoků aktivistů na webové stránky - nejznámější z nich byl koordinovaný útok typu DDoS skupinou Anonymous, jež tím chtěla podpořit šéfa Wikileaks Juliana Assangeho. 

Útoky typu DDoS postavily mimo provoz stránky Mastercard, Visa a PayPalu. Dalším trendem bylo zaměřování se hackerů na počítače Mac. Ještě před pár roky se uživatelé Maců nemuseli červů a útoků prakticky obávat, to už však neplatí. A jaký byl v roce 2010 nejrozšířenější červ? Podle Pandy šlo o trojského koně, který shromažďoval bankovní údaje uživatelů. 

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru