V Praze bude vznikat Skype pro webové prohlížeče

Microsoft podle neoficiálních informací pracuje na nové verzi Skypu, která bude fungovat přímo v prohlížeči za pomoci HTML5.
reklama

Vyplývá to z alespoň čtyřech nabídek zaměstnání, ve kterých Microsoft nový projekt "Skypu pro prohlížeče" popisuje. Microsoft doslova shání "softwarové inženýry v Londýně a Praze, kteří mají dobré zkušenosti s HTML5 a JavaScriptem." Skype se začal ve webových prohlížečích objevovat poprvé v minulém roce, kdy se spojil s Facebookem, jehož uživatelé nyní spolu mohou pomocí oblíbené VoIP služby komunikovat. Za branami této sociální sítě však uživatelé Skype v prohlížečích zatím využívat nemohou. To se má nyní změnit.

Microsoft počítá s tím, že uživatelé budou moci Skype jednoduše využívat na tabletech s Windows 8 (a dalších systémech a zařízeních) za pomoci webové aplikace, a to včetně Chrome OS, kam uživatelé žádné aplikace instalovat nemohou. Microsoft není jediný, kdo chce přinést VoIP do prohlížečů - nedávno ukázala demoverzi své webové VoIP služby založené na standardu WebRTC, JavaScriptu a HTML5 i Mozilla. Microsoft koupil Skype v říjnu minulého roku za 8.5 miliardy dolarů, v únoru tohoto roku pak aplikaci přinesl na platformu Windows Phone a plánuje ji integrovat do svých dalších produktů jako je třeba Xbox 360.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru