V ČR je osmé nejrychlejší připojení k internetu na světě

Podle nové studie společnosti Akamai průměrná rychlost internetového připojení na světě během jednoho roku vzrostla o celou jednu čtvrtinu a Česko se umístilo na osmé příčce.
reklama

I když průměrná rychlost připojení na světě je pouhých 2.6 Mbps, třeba v Jižní Koreji to je 15.7 Mbps a v Japonsku 10.9 Mbps. Spojené státy se umístily na dvanácté příčce s průměrnou rychlostí 6.7 Mbps, i když rychlost zde za poslední rok vzrostla o 29 %. Relativně pomalá rychlost připojení v USA je dána tím, že 60 % tamních obyvatel má pouze 4 Mbps a jen 15 % má 10 Mbps a více.

Co se týče rychlosti mobilního připojení, nejrychlejší má blíže nejmenovaný německý provider, a to 5976 Kbps. Ve Spojených státech operátoři nabízejí nejvíce 251 Kbps, a to navzdory fungování 4G LTE sítě. A dobrá zpráva na závěr: Česká republika se na globálním žebříčku umístila na osmé pozici před zeměmi jako Belgie nebo Finsko s průměrnou rychlostí připojení 7.1 Mbps.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru