Uživatelé Windows 8 Defenderu od Microsoftu příliš nevěří

Z nové studie společnosti OPSWAT vyplývá, že integrace Windows Defenderu do Windows 8 má jen malý vliv na to, zda si uživatelé nainstalují i další bezpečnostní software.

Reklama

OPSWAT data pro svou studii zakládá na údajích z 4000 systémů, na nichž jsou nainstalovány jeho služby. Společnost zjistila, že na 65 % zařízení s Windows 8 běží ještě druhý antivirový program, který je spuštěný spolu s Defenderem. Pro srovnání: u XP to bylo 9 % a u Visty/7 okolo dvacet procent. Přímé porovnání mezi těmito operačními systémy není možné, protože Windows 8 využívá odlišnou architekturu než dřívější verze a umožňuje uživatelům doplnit ochranu Defenderu dalším produktem v reálném čase bok po boku, což bylo u starších verzí nemožné či velmi obtížné.

Nový Windows Defender je také kompletně předělaná verze starého Windows Defenderu vydaného v roce 2006. Podle analytiků stojí za vysokým počtem nainstalovaných druhých antivirů zejména zvyk uživatelů, kteří prostě chtějí mít nainstalován viditelný antivir. Mezi nejpopulárnější antiviry patřily Avast Free Antivirus (19.6 %), Microsoft Security Essentials (17.2 %), Windows Defender (7.8 %), Avira Free Antivirus (5.8 %), a AVGAnti-Virus Free Edition (4.8 %).

Zdroj: PCW

Reklama

Komentáře

Především Defender dost zpomaluje PC.

Přidat komentář