Uživatelé Windows 8 Defenderu od Microsoftu příliš nevěří

Z nové studie společnosti OPSWAT vyplývá, že integrace Windows Defenderu do Windows 8 má jen malý vliv na to, zda si uživatelé nainstalují i další bezpečnostní software.
reklama

OPSWAT data pro svou studii zakládá na údajích z 4000 systémů, na nichž jsou nainstalovány jeho služby. Společnost zjistila, že na 65 % zařízení s Windows 8 běží ještě druhý antivirový program, který je spuštěný spolu s Defenderem. Pro srovnání: u XP to bylo 9 % a u Visty/7 okolo dvacet procent. Přímé porovnání mezi těmito operačními systémy není možné, protože Windows 8 využívá odlišnou architekturu než dřívější verze a umožňuje uživatelům doplnit ochranu Defenderu dalším produktem v reálném čase bok po boku, což bylo u starších verzí nemožné či velmi obtížné.

Nový Windows Defender je také kompletně předělaná verze starého Windows Defenderu vydaného v roce 2006. Podle analytiků stojí za vysokým počtem nainstalovaných druhých antivirů zejména zvyk uživatelů, kteří prostě chtějí mít nainstalován viditelný antivir. Mezi nejpopulárnější antiviry patřily Avast Free Antivirus (19.6 %), Microsoft Security Essentials (17.2 %), Windows Defender (7.8 %), Avira Free Antivirus (5.8 %), a AVGAnti-Virus Free Edition (4.8 %).

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru