Uživatelé touží po tabletu s Windows

Zákazníci podle nové studie mají více než kdy dříve zájem o koupi pěkného a funkčního tabletu s operačním systémem Windows. Ten však Microsoft nedokáže dodat.

Reklama

I když je na trhu pár tabletů, které běží na Windows 7, rozhodně nejde o “cool” zařízení, které prodává konkurence. Situace by se mohla změnit s příchodem Windows 8, ty se však na trh ještě nějakou dobu nedostanou a zákazníci chtějí pěkný a funkční tablet s Windows nyní. Vyplývá to ze studie Boston Consulting Group, podle které 42 % amerických spotřebitelů preferuje tablet s operačním systémem Windows před všemi ostatními operačními systémy. iOS se umístil druhý s 27 % a Android třetí s 20 %. Následuje BlackBerry, PalmOS a MeeGo, všechny s méně než desíti procenty.

Pro srovnání s americkými spotřebiteli se Boston Consulting Group na názor ohledně tabletů ptala ještě čínských uživatelů. A i oni touží nejvíce po Windows (44 %), na druhém místě pak po iOS (34 %) a třetí místo opět obsadil Android s 18 procenty. Na to, že spotřebitelé preferují na tabletech Windows, nepoukazuje pouze jedna studie. Analytická společnost Forrester Research v srpnu zveřejnila průzkum, podle kterého by Windows na svém tabletu preferovalo 45 % uživatelů. Je tedy jasné, že Microsoft má mezi uživateli stále velmi dobré jméno a je jen jeho chyba, že na trh nedodá slušný tablet. Ten by totiž šel na dračku úplně stejně jako iPad.

Zdroj: Techspot

Reklama

Komentáře

No já bych řekl, že třeba Samsung Slate, který je na trh už dodáván s Windows 7, je cool. Sice ne tak moc, jako když na něm (s označením Windows Developer Preview PC) běhají Windows 8, ale i tak je o povedená věcička.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Můj názor je, že až vyjdou windows 8, pak teprve začneme potkávám lidi v kavárnách s tabletem místo s notebookem.

Přidat komentář