Uživatelé nových verzí IE mají ve větší oblibě Bing

Reklamní společnost Chitika se v novém průzkumu detailně zaměřila na jednotlivé verze prohlížeče Internet Explorer a zjistila zajímavou věc: čím starší je verze IE, tím menší je pravděpodobnost, že uživatel používá k hledání Bing.
reklama

Konkrétně u IE6 používá Bing k hledání pouze 11% uživatelů, u IE7 to je 14.59%, u IE8 16.94% a u nejnovějšího Internet Exploreru 9 Bing využívá téměř 23% uživatelů. Největší nárůst je tedy mezi posledními dvěma verzemi - konkrétně o 35%.

Používání Bingu

Chitika však předpokládá, že s tím, jak na IE9 přestoupí více a více uživatelů, toto číslo poklesne. Vezmeme-li v úvahu, že prohlížeč není ani měsíc starý, je pravděpodobné, že první na něj přešli fanoušci Microsoftu (kteří mají rádi také Bing). Za zmínku stojí, že pokud si uživatel zvolí ve starší verzi Internet Exploreru jakýkoli vyhledávač, přenáší se mu toto nastavení i do nového prohlížeče - v opačném případě bude jako implicitní vyhledávač nastaven Bing.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru