Uživatelé Androida neradi platí za software

Pokud právě zvažujete, na které mobilní platformě distribuovat svoji aplikaci, pak svoje rozhodnutí ještě odložte minimálně do přečtení naší dnešní zprávičky.
reklama

Stručně řečeno, uživatelé Androidů a iPhonů sice stahují stabilně nové aplikace, ale uživatelé Apple jsou více náchylní k tomu si za ně i zaplatit. Průzkum provedla firma AdMob, která prověřila více než 1 000 uživatelů všemožných iPhonů a Androidů. Projekt to sice není zcela reprezentativní, jelikož uvažuje pouze weby AdMob sítě, nicméně jakýsi základní obrázek si vývojáři jistě udělat mohou.

Majitelé obou zařízení si je často vybavují novým softwarem a zkouší cca 9-10 novinek za měsíc. To majitelé iPodu Touch jich zkouší rovnou 18. Nejpopulárnější jsou samozřejmě free aplikace, ovšem ani ty komerční nepřichází úplně zkrátka: 50 % majitelů iPhone a 40 % iPod Touch pravidelně kupují jednu nebo více komerční aplikaci měsíčně, totéž však pro Androidy platí jen v míře 19 %.

Zdroj: TechWeb

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru