Už jste si stáhli Visual Studio for Mac?

Rádi byste tvořili desktopové i mobilní aplikace pro Mac OS či iOS s využitím programovacího jazyka C#? A co takhle aplikace pro Android? Mrkněte na Visual Studio for Mac, zatím ve verzi Preview. Vypadá docela schopně.

Reklama

Než jsem před lety přešel téměř kompletně na produkty od Apple, používal jsem ve Windows v hojné míře právě Visual Studio. Tvorbu desktopových aplikací jsem miloval. Vyrostl jsem totiž na Delphi a k C# jsem přešel, protože jsem na Delphi po přechodu na volnou nohu neměl. Ve Visual Studiu jsem si vytvořil spoustu různých užitečných prográmků.

Visual Studio for Mac

Naproti tomu na Macu jsem se s Xcode nikdy moc nezkamarádil. Když už, tak občas sáhnu po projektu Lazarus, což je takové zjednodušené open source Delphi. Koncem loňského roku se však objevilo preview Visual Studio for Mac, díky kterému je možné vytvářet nativní i multiplatformní aplikace pro Mac OS, iOS i Android. A také pro chytré hodinky a podobná zařízení.

Visual Studio for Mac

Postaveno je to na Xamarinu, podporuje to Git a balíčky NuGet. Na první pohled se mi Visual Studio for Mac docela líbí a těším se, až si zase najdu čas na ne-webové programování.

Visual Studio for Mac

Máte-li to podobně, určitě na Visual Studio for Mac koukněte.

Visual Studio for Mac

Reklama

Komentáře

Ten poslední screenshot je IMHO Xcode a ne VisualStudio

Visual Studio tam otevřelo tu scénu, nebo jak tomu říkají.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář