Uvolnění do výroby: SP1 Windows Vista a Windows Server 2008

Microsoft dnes oznámil uvolnění prvního servisního balíčku (SP1) pro Windows Vista do výroby (RTM). Během několika týdnů bude současným uživatelům tohoto operačního systému nabídnut nejprve ke stažení na internetových stránkách společnosti Microsoft a následně bude dostupný prostřednictvím služby Windows Update. Připravený servisní balíček především zvýší bezpečnost, výkon, spolehlivost a kompatibilitu systému Windows Vista. Servisní balíček pro české verze Windows Vista bude dostupný v polovině dubna a prostřednictvím služby Windows Update v polovině května.
reklama

Servisní balíček obsahuje kromě zcela nových dodatků také všechny předešlé aktualizace. Jeho instalace přinese zákazníkům nejen zvýšení výkonu, ale i zlepšení klíčových vlastností samotného operačního systému. Uživatelům notebooků s Windows Vista pak umožní například delší dobu jejich používání na baterie. Novinkou je i větší integrace Windows Live služeb a zvýšení podpory konektivity počítače s dalšími zařízeními, včetně mobilních telefonů a smartphonů. 

Významného kroku bylo dosaženo i v přípravách Windows Serveru 2008. Tento nový serverový operační systém společnosti Microsoft je již plně připraven na uvedení na trh a jeho finální verze byla uvolněna do výroby (RTM). Během jeho přípravy byl proveden historicky největší počet testů jak ze strany Microsoftu, tak i partnerů a vývojářské komunity. Díky tomu přinese zákazníkům Windows Server 2008 obrovský pokrok v bezpečnosti, výkonu, rozšiřitelnosti a spolehlivosti, a stane se tak všestrannou a spolehlivou platformou Windows pro servery.

Při společném nasazení systémů Windows Vista a Windows Server 2008 získají firemní zákazníci tři hlavní výhody. V první řadě dojde díky dostupnosti komplexních nástrojů k zjednodušení a zlepšení správy firemní IT infrastruktury. To s sebou přinese snížení nákladů a zefektivnění všech prováděných operací. Do třetice uživatelé a správci uvítají jednodušší nasazení systémů a lepší využití zdrojů. 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru