Mr.Gentleman

TypNadpisAutorOdpovědíPoslední změna
ČlánekSafari 3.1 je venku (screencast) Jan Polzer510 měsíců 4 dny zpět
BleskovkaMozilla kritizuje způsob distribuce prohlížeče Safari Jakub Machala210 měsíců 2 týdny zpět
ČlánekJak na automatické přidání diakritiky Jan Polzer21 rok 3 měsíce zpět
NávodPSPad: tipy a návod na nejlepší programátorský editor z Česka Jan Polzer292 roky 7 měsíců zpět
ČlánekQTTabBar: záložky pro Windows Explorer Jan Polzer84 roky 10 měsíců zpět
ČlánekSamsung Windows Developer Preview PC a Windows 8 v praxi Jan Polzer88 let 5 měsíců zpět
BleskovkaIE7Pro dostupné v nové verzi 2.4 Mr.Gentleman08 let 7 měsíců zpět
BleskovkaIE7Pro 2.3 – ve znamení novinek a vylepšení Mr.Gentleman08 let 7 měsíců zpět
ČlánekTapety na plochu pro Windows Vista zdarma Jan Polzer18 let 7 měsíců zpět
NávodWindows Live Movie Maker: vlastní rozlišení, bitrate a kodeky Jan Polzer28 let 10 měsíců zpět
ČlánekKniha Drupal - Podrobný průvodce tvorbou a správou webů podruhé Jan Polzer219 let 5 měsíců zpět
AnketaPlánujete v roce 2010 investici do softwaru? Jan Polzer29 let 7 měsíců zpět
ČlánekMicrosoft Pro Photo Tools: geotagging a úprava metadat u fotografií Jan Polzer19 let 8 měsíců zpět
ČlánekMS Office vs. OpenOffice.org: je to o komfortu uživatele Jan Polzer169 let 9 měsíců zpět
ČlánekZoner Photo Studio není konkurence Photoshopu! Jan Polzer69 let 11 měsíců zpět
ČlánekJak se bránit vykradení? Jan Polzer910 let 6 dnů zpět
BleskovkaÚsměvný pokus o phishing od pana Chana z Hongkongu Jan Polzer210 let 1 měsíc zpět
BleskovkaZměna designu Maxiorel.cz Jan Polzer1510 let 2 měsíce zpět
BleskovkaCairo, nový shell pro Windows Vista Jan Polzer710 let 2 měsíce zpět
NávodZáloha oblíbených položek v Internet Exploreru s IE7Pro Jan Polzer510 let 5 měsíců zpět
AnketaKde lze potkat lamu? Jan Polzer310 let 10 měsíců zpět
ČlánekVelké změny na Maxiorel.cz Jan Polzer1410 let 11 měsíců zpět
ČlánekMicrosoft ICE: druhý pohled na nejlepší editor pro tvorbu panoramat Jan Polzer510 let 11 měsíců zpět
Tisková zprávaYouTube už umí česky! Tisková zpráva311 let 6 dnů zpět
ČlánekSousedi a všeználci – pohroma pro počítačové začátečníky Jan Polzer1111 let 1 týden zpět

Obsah uživatele

Také si tu od rána hraji s Windows 8. Musím říct, že z toho systém cítím velké naděje, ale i jistou rozpačitost. Metro bude skvělé na tabletech, či nějakých TV, atd a rovněž vylepšení v desktopové části vítám. Jen mi trochu vadí ono míchání obsahu (Metro, Desktop). Jsem zvědav, jak MS vyřeší tuto "schízu" a zda třeba uvede editici čistě tabletovou, kde klasický desktop nebude a bude zde jen WinRT subsystém (Metro) a nebo naopak čistě desktopovou verzi W8 bez Metra. Tohle kombinování je vážně skvělé u tabletu, který lze "proměnit" v plnohodnotné PC připojením do nějakého doku, nicméně čistě na desktopu, bez dotykové obrazovky, který je ovládán výhradně myší a klávesnici, tam myslím nemá prostředí Metro valný význam a může spíše zdržovat... Ale nechám se překvapit - je fakt, že trend ustupuje jak od klasických PC, tak od notebooků a tedy směřuje spíše k tabletům a hybridním systémům, nicméně klasický desktop myslím jen tk nevymře...

Chtěl bych se jen zeptat - na videu to vypadá tak, že když je tablet umístěn v doku (tedy funguje jako klasické PC), tak se po odemčení rovnou spustí dektop verze, nikoliv Metro. Je to dané tím, že byl počítač jen nějak uspán a nebo šlo o studený start a počítač po zadání hesla skutečně najel přímo do desktopového prostředí, přičemž po odpojení z doku nabíhá do Metra? Zajímalo by mě totiž, zda je tam nějaká vazba, kterou bych osobně očekával, totiž že v doku naběhne dektop jako u Windows 7, bez doku Metro.

Díky za tip. Live Movie Maker je na takové to "domácí jednodcuhé střihání" fajn, ale je fakt, že právě podpora vlastních rozlišení mi v něm dost chyběla a tak jsem často sáhl raději po klasickém Movie Makeru 2.6, který měl širší možnosti nastavení výstupu. S tímhle se bude pracovat jistě jednodušeji a rychleji... ;).

Je pravda, že dnes je pro Windows dostupné ohromné množství kvalitních programů, které jsou zdarma. A mnoho free programů využívám, protože mi svoji funkcionalitou bohatě dostačují. Po nákupu Windows 7 v minulém roce se však chystám i letos minimálně na jeden nákup softwaru. Tím bude MS Office 2010.

Když jsem byl ještě školou povinný, tak jsem (jako mnoho jiných) měl na PC nelicencovanou verzi MSO. Pak přišla doba, kdy jsem začal pracovat a na svém Pc jsem chtěl mít legální software. Tam kde to šlo jsem přešel na free alternativu a týkalo se to i Office sady, kde jsem přešel na Open Office. Pro domácí použití mi totiž bohatě dostačují, jelikož nějak rozsáhlé dokumenty netvořím a vím, že bych z velké části vystačil často klidně s AbiWordem.

Přesto je fakt, že OOo je oproti MSO trochu jiná liga. Funkčně sice dostačuje bohatě, ovšem MSO a zejména jeho nové rozhraní ve verzích 2007, vylepšené dále právě ve verzi 2010 je opravdu vydařené a komfortní. Vše je snadno dostupné, prostředí působí oproti OOo mnohem profesionálnějším dojmem a subjektivně bych musel říct, že v MSO 2007/2010 je radost tvořit dokumenty. A tak i když mi MSO funkčně nepřinese vlastně nic moc navíc, co bych opravdu vyžadoval, rád si připlatím za onen komfort.

Pokud jsou navíc předběžně zveřejněné ceny pravdivé, tak to zase není až tak drahé, když vezmu v potaz, kolik stávala Office sada před několika lety. A zato vlastně můžeme být vděční třeba právě OOo, které (ač se chystám migrovat k MSO) je skutečně funkční alternativou, nutící MS dělat lepší, levnější a komfortnější software...

Ano, už to funguje :).

Hlásím zřejměm chybu. Pokusil jsem se hlasovat v anketě (jako přihlášený uživatel) a po kliknutí na "Hlasovat" se dostanu na stránku chyba validace, Unsubscribe? Tato akce nejde zrušit...

Nový design vypadá vcelku dobře. Sice trochu nezvyk oproti tomu již zažitému, ale oproti některým jiným webům si myslím, že tady se ten přechod zdařil a web je přehledný a nepřeplácaný. Jen bych možná trochu oddělil ten obsah od pozadí - třeba obalil ten hlavní sloupec s obsahem nějakým stínem. Ale zřejmě to byl takto záměr. A možná bych místo té bílé barvy dal nějakou světlě šedou, aby to při dešlím čtení nebylo toliko namáhavé pro oči. Ale jinak chválím ;).

Myslím, že se tazatel ptá na programování - je asi jedno, zda aplikační, nebo webové. Podle dotazu to vypadá, že uživatel si představuje cosi jako seznam nějakých zápisků - když napíšu toto, program udělá toto, atd. Pokud mu jde o psaní webových stránek, tak asi nejjednodušší cestou bude jej odkázat na web www.jakpsatweb.cz.

Já bych jen doplnil, že doplňování diakritiky má již pěknou řádku let jako jednu ze svých mnoha vlastností, skvělý český textový editor PSPad.

Gratuluji k novému designu. Je opravdu vydařený a přitom si zachovává to nejlepší z minulého designu. Věřím, že i nadále - a nyní možná ještě více - bude Maxiorel pro své čtenáře přínosným webem.

Však. Stačí najít instalátor jinde (třeba na výše uváděném odkazu) a číslo máte legální a zdarma ;).

IE7Pro dostupné v nové verzi 2.4

Po více než čtyřech měsících se nové verze dočkalo stále populárnější rozšíření webového prohlížeče Internet Explorer - IE7Pro. Tato byla poněkud zvláštně uvolněna nečekaně, bez veřejného beta testování. Důvodem je asi to, že ačkoliv číslo verze poskočilo o jednu desetinku vzhůru, tak tato nová verze je pouze minoritním updatem verze předchozí. Nečekejte tedy mnoho výrazných novinek, jako tomu bylo v předchozích řadách. Přesto se ale něco málo najde:

IE7Pro 2.3 – ve znamení novinek a vylepšení

Po zhruba dvou měsících od posledního vydání, přicházejí vývojáři populárního rozšíření Internet Exploreru s novou verzí IE7Pro 2.3. Nová verze se pyšní především modulem pro zrychlení načítání stránek v Internet Exploreru, možností uložení relací a jejich následného obnovení, nebo i odeslání ve formě odkazů na e-mail, zlepšenou podporou Beta verze Internet Explorer 8 a též mnoha vylepšeními v integrovaném Správci stahování MiniDM.