Upgrade na Drupal 6 dokončen

V noci z pátku na sobotu a během dnešního dne probíhala aktualizace Maxiorla na novou verzi redakčního systému Drupal. Všechny problémy se doufám podařilo vychytat a nyní by již váš oblíbený web měl být znovu v plné síle. Aktualizace na Drupal 6 s sebou přinesla několik problémů, které bych rád ve stručnosti zmínil. třeba vám řešení pomůže při práci s vlastním webem.
reklama

Ještě před tím upozorňuji na článek Zkušenosti s upgradem Drupalu 5 na Drupal 6, kde najdete podrobnější praktické infomrace pro aktualizaci Drupalu. Co mě tedy na Maxiorel.cz potkalo?

$language - v původních tématech (page.tpl.php) si upravte $language na $language->language

menu vypisované jako Array Array Array nebo skryté - koukněte do template.php a odstraňte funkci menu_links nebo podobnou, případně smažte soubor links.tpl.php ze šablony

TinyMCE - řešením neustálého zobrazování kdykoli a kdekoli je použití patche a postupu odsud.

natvrdo psaný text pro vyhledávání vedle políčka - použijte úpravu pomocí search-theme-form.tpl.php

nekompletní čeština - český překlad se aktivuje po instalaci Drupalu nebo modulů. Pokud jej máte nainstalován a vidíte například názvy měsíců anglicky, pak v nastavení webu češtinu odstraňte a znovu přidejte. Tím se český překlad aktivuje.

Views2 - relativně největší problém. Staré pohledy zmizí, je třeba je znovu aktivovat pomocí Prvky webu|Views|Tools|Konverze a poté zkontrolovat jejich nastavení. Pozor na použití filtru Vydáno, standardně není aktivován a v pohledech se pak zobrazí i nevydané články.

Views2 a styly - Views2 mění strukturu generovaného HTML, takže některé prvky webu je třeba přestylovat v CSS. Naštstí úpravy nejsou moc složité, stačí přepsat názvy tříd a DIVů.

Google AdSense - pokud používáte speciální modul pro zobrazování reklam, počítejte s tím, že se změnila syntaxe zápisu volání reklamy v šablonách vzhledu

ImageField - kromě něj je třeba do Drupalu 6 nakopírovat modul FileField a poté provést opravu nefunkční aktualizace z Drupalu 5 na Drupal 6. Tady najdete kód, který vložte někam na začátek page.tpl.php, načtěte třeba titulní stranu webu a poté kód zase odstraňte. Po této úpravě by vám Drupal neměl hlásit, že políčko ImageField je nedostupné.

jCarousel - objevila se sice finální verze, nějak mi ale odmítala fungovat, navíc znemožňovala spustit aktualizační proces Drupalu, takže jsem se vzdal upoutávky vytvořené na titulce. zřejmě ji předělám pro modul Views Rotator.

To je myslím vše. Máte-li k aktualizaci Drupalu 5 na Drupal 6 dotazy, ptejte se.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru