Upgrade na Drupal 6 dokončen

V noci z pátku na sobotu a během dnešního dne probíhala aktualizace Maxiorla na novou verzi redakčního systému Drupal. Všechny problémy se doufám podařilo vychytat a nyní by již váš oblíbený web měl být znovu v plné síle. Aktualizace na Drupal 6 s sebou přinesla několik problémů, které bych rád ve stručnosti zmínil. třeba vám řešení pomůže při práci s vlastním webem.

Reklama

Ještě před tím upozorňuji na článek Zkušenosti s upgradem Drupalu 5 na Drupal 6, kde najdete podrobnější praktické infomrace pro aktualizaci Drupalu. Co mě tedy na Maxiorel.cz potkalo?

$language - v původních tématech (page.tpl.php) si upravte $language na $language->language

menu vypisované jako Array Array Array nebo skryté - koukněte do template.php a odstraňte funkci menu_links nebo podobnou, případně smažte soubor links.tpl.php ze šablony

TinyMCE - řešením neustálého zobrazování kdykoli a kdekoli je použití patche a postupu odsud.

natvrdo psaný text pro vyhledávání vedle políčka - použijte úpravu pomocí search-theme-form.tpl.php

nekompletní čeština - český překlad se aktivuje po instalaci Drupalu nebo modulů. Pokud jej máte nainstalován a vidíte například názvy měsíců anglicky, pak v nastavení webu češtinu odstraňte a znovu přidejte. Tím se český překlad aktivuje.

Views2 - relativně největší problém. Staré pohledy zmizí, je třeba je znovu aktivovat pomocí Prvky webu|Views|Tools|Konverze a poté zkontrolovat jejich nastavení. Pozor na použití filtru Vydáno, standardně není aktivován a v pohledech se pak zobrazí i nevydané články.

Views2 a styly - Views2 mění strukturu generovaného HTML, takže některé prvky webu je třeba přestylovat v CSS. Naštstí úpravy nejsou moc složité, stačí přepsat názvy tříd a DIVů.

Google AdSense - pokud používáte speciální modul pro zobrazování reklam, počítejte s tím, že se změnila syntaxe zápisu volání reklamy v šablonách vzhledu

ImageField - kromě něj je třeba do Drupalu 6 nakopírovat modul FileField a poté provést opravu nefunkční aktualizace z Drupalu 5 na Drupal 6. Tady najdete kód, který vložte někam na začátek page.tpl.php, načtěte třeba titulní stranu webu a poté kód zase odstraňte. Po této úpravě by vám Drupal neměl hlásit, že políčko ImageField je nedostupné.

jCarousel - objevila se sice finální verze, nějak mi ale odmítala fungovat, navíc znemožňovala spustit aktualizační proces Drupalu, takže jsem se vzdal upoutávky vytvořené na titulce. zřejmě ji předělám pro modul Views Rotator.

To je myslím vše. Máte-li k aktualizaci Drupalu 5 na Drupal 6 dotazy, ptejte se.

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář