Ultrabooky od Intelu budou mít hlasového asistenta

Intel dnes prozradil, že se na ultraboocích, jež budou na trhu dostupné v posledním čtvrtletí tohoto roku, objeví možnost ovládání hlasem, podobná Siri na iPhonu.
reklama

Ultrabooky budou opatřeny softwarem Dragon Assistant Beta od společnosti Nuance, který umožní přímou interakci pomocí hlasových pokynů, oznámil Dadi Perlmutter během konference Intel Developer Forum v San Franciscu. Uživatelé budou moci hlasových pokynů využít k zobrazování map, přehrávání hudby, nakupování nebo vkládání statusů na sociální sítě. Technologie od Nuance je sice podobná Siri na iOS, nefunguje však přes cloud, ale celý systém je nainstalován na ultrabooku. Zaměstnanec Intelu hlasovou funkci demonstroval při úvodní řeči na výše zmíněné konferenci, když ultrabook porozuměl hlasovým pokynům k zobrazení obrázků a fungovalo i vyhledávání v prohlížeči na Googlu.

Během jednoho roku by Dragon Assistant měl rozumět i všemožným anglickým akcentům. Nové ultrabooky s Windows 8 nabídnou lepší výkon i grafiku spolu s novými dotykovými funkcemi. V příštím roce Intel plánuje do svých ultrabooků integrovat čtvrtou generaci procesorů Core s označením Haswell, jež by měal při zvýšeném výkonu více šetřit baterii.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru