Ultrabooky od Intelu budou mít hlasového asistenta

Intel dnes prozradil, že se na ultraboocích, jež budou na trhu dostupné v posledním čtvrtletí tohoto roku, objeví možnost ovládání hlasem, podobná Siri na iPhonu.

Reklama

Ultrabooky budou opatřeny softwarem Dragon Assistant Beta od společnosti Nuance, který umožní přímou interakci pomocí hlasových pokynů, oznámil Dadi Perlmutter během konference Intel Developer Forum v San Franciscu. Uživatelé budou moci hlasových pokynů využít k zobrazování map, přehrávání hudby, nakupování nebo vkládání statusů na sociální sítě. Technologie od Nuance je sice podobná Siri na iOS, nefunguje však přes cloud, ale celý systém je nainstalován na ultrabooku. Zaměstnanec Intelu hlasovou funkci demonstroval při úvodní řeči na výše zmíněné konferenci, když ultrabook porozuměl hlasovým pokynům k zobrazení obrázků a fungovalo i vyhledávání v prohlížeči na Googlu.

Během jednoho roku by Dragon Assistant měl rozumět i všemožným anglickým akcentům. Nové ultrabooky s Windows 8 nabídnou lepší výkon i grafiku spolu s novými dotykovými funkcemi. V příštím roce Intel plánuje do svých ultrabooků integrovat čtvrtou generaci procesorů Core s označením Haswell, jež by měal při zvýšeném výkonu více šetřit baterii.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář