UCSD chystá první flashový superpočítač v lidské historii

San Diego Supercomputer Center z kalifornské univerzity se chystá vůbec poprvé postavit superpočítač, který k ukládání dat nebude používat jen tradiční disky, ale i SSD.
reklama

Cílem 5letého grantu ve výši 20 milionů bude sestrojit superpočítač, který se bude jmenovat "Gordon". Ten bude sestávat z 32 výpočetních superuzlů, kdy každý z nich nabídne 32 výpočetních uzlů, 240 gigaflops a 64 GB RAM. Každý superuzel bude mít i 2 I/O uzly věnované jen vstupu a výstupu a disponující 4 TB flashe.

Po dokončení konfigurace a plné implementaci nabídne Gordon 245 teraflops celkového výpočetního výkonu, 64 TB DRAM, 256 TB flashe a 4 petabyty diskového prostoru. Všech 32 superuzlů bude spojeno za pomoci sítě InfiniBand schopné přenést 16 Gb/s oběma směry. Samozřejmě na něm nepoběží Windows 7, ale speciální soft ScaleMP vSMP.

Zdroj: Internetnews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru