Ubuntu Touch pro smartphony je téměř hotové

Ubuntu 13.10 aka Saucy Salamander je téměř tady. Populární operační systém pro desktopy se dostal do stádia finální betaverze a hotový produkt bude vydán 17. října.
reklama

I když z novinky jistě budou mít radost uživatelé desktopové verze této distribuce Linuxu, zkrátka nepřijdou ani uživatelé smartphonů, pro něž bude vydáno Ubuntu Touch. Pravda, nedočkáme se zatím super telefonu s Ubuntu s názvem Ubuntu Edge, avšak výrobce Ubuntu – společnost Canonical – se chce stát s podporou velkých operátorů typu Verizon v krátké době třetím velkým hráčem na trhu s operačními systémy po Androidu a iOS. Necelé tři týdny do vydání finální verze má Ubuntu Touch stále nějaké mouchy, například si příliš nerozumí s Google Docs.

Na tabletech funguje na zařízení Nexus 10 od Samsungu, na Asus Nexus 7 však má problémy. Klíčové funkce včetně vylepšeného GUI toolkitu, jenž vývojářům usnadní vývoj aplikací, zde však jsou „Dokončujeme většinu klíčových věcí (SDK, dokumenty, podporu, způsoby distribuce) a já se nyní chci soustředit především na rozšíření obecného povědomí o Ubuntu jako kvalitní platformě,“ napsal na oficiální blog vedoucí týmu Jono Bacon. K tomu má zatím přispět především aktualizovaný web pro vývojáře.“

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru