Ubuntu Touch pro smartphony je téměř hotové

Ubuntu 13.10 aka Saucy Salamander je téměř tady. Populární operační systém pro desktopy se dostal do stádia finální betaverze a hotový produkt bude vydán 17. října.

Reklama

I když z novinky jistě budou mít radost uživatelé desktopové verze této distribuce Linuxu, zkrátka nepřijdou ani uživatelé smartphonů, pro něž bude vydáno Ubuntu Touch. Pravda, nedočkáme se zatím super telefonu s Ubuntu s názvem Ubuntu Edge, avšak výrobce Ubuntu – společnost Canonical – se chce stát s podporou velkých operátorů typu Verizon v krátké době třetím velkým hráčem na trhu s operačními systémy po Androidu a iOS. Necelé tři týdny do vydání finální verze má Ubuntu Touch stále nějaké mouchy, například si příliš nerozumí s Google Docs.

Na tabletech funguje na zařízení Nexus 10 od Samsungu, na Asus Nexus 7 však má problémy. Klíčové funkce včetně vylepšeného GUI toolkitu, jenž vývojářům usnadní vývoj aplikací, zde však jsou „Dokončujeme většinu klíčových věcí (SDK, dokumenty, podporu, způsoby distribuce) a já se nyní chci soustředit především na rozšíření obecného povědomí o Ubuntu jako kvalitní platformě,“ napsal na oficiální blog vedoucí týmu Jono Bacon. K tomu má zatím přispět především aktualizovaný web pro vývojáře.“

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář