U koho hostuje konkurence?

Zdají se vám konkurenční stránky příliš rychlé nebo hrozně pomalé? Koukněte se pro zajímavost, u koho jsou hostovány. Může vám s tím pomoci jednoduchá online aplikace s názvem WhoIsHostingThis.
reklama

Mezi nejrůznějšími online udělátky určenými ke zjišťování informací o webových stránkách mě zaujal nástroj běžící na adrese www.whoishostingthis.com. Poté, co do něj zadáte adresu nějakého webu, zobrazí vám jméno společnosti, u které jsou tyto stránky hostovány.

Můžete si tak přibližně porovnat, jak se liší rychlost načítání vašeho a podobně velkého konkurenčního webu, případně zjištěné informace využít k čemukoli dalšímu.

Sám po tomto nástroji občas sáhnu, když někomu radím a nejsem si jist, zda není problém na straně hostingu. Než psát maily a ptát se, kde web běží, raději sáhnu právě po WhoIsHostingThis.

Podobný nástroj najdete i na adrese cs.hostadvice.com/tools/whois. Tento je ovšem v češtině.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Pro české stránky raději používám http://mereni.kyblsoft.cz/hledani-hostingu

Profile picture for user Jan Polzer

Nic moc. Třeba maxiorel.cz je česká stránka hostovaná u HostGatoru a kyblsoft ji nemá v databázi. Naproti tomu WhoIsHostingThis pozná i české providery.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru