Twitter se dostane na telefony bez internetu

Twitter oznámil, že se spojí se singapurským startupem U2opia Mobile, aby svou sociální síť mohl nabídnout také na rozvojových trzích, kde není tak dobrý přístup k internetu. .
reklama

Společnost U2opia Mobile využívá telekomunikační protokol zvaný jako Unstructured Supplementary Data (USSD), který umožňuje mobilním telefonům bez připojení k internetu vytočit číslo a získat tak aktualizace i bez internetu. Společnost již spolupracuje s Facebookem na dodávání aktualizací z této sociální sítě na levné telefony a podle agentury Reuters je systém využíván také pro Google Talk.

Podle zakladatele U2opia Sumeshe Menona je USSD pro Twitter ideálním řešením, jelikož tato mikroblogovací služba má omezený počet znaků a jde o sociální síť hodně zaměřenou na text. Technologie U2opia Mobile neumožňuje přenášení obrázků či videa. Twitter má v současné době 230 milionů uživatelů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru