Twitter představil nové tlačítko Follow, Google rozšiřuje +1

Twitter představil nové tlačítko s názvem Follow, které umožňuje jednoduše dostávat zprávy organizací, značek nebo celebrit bez opuštění jakékoli webové stránky.
reklama

Podle Twitteru již nyní používá nové tlačítko více než padesátka známých webových stránek. Tlačítko Follow přináší zásadní změnu - před jeho vznikem musel být uživatel, který chtěl následovat zprávy určitého subjektu a klikl na tlačítko Twitteru na daném webu, přesměrován na účet subjektu na Twitteru. A to se firmám moc nelíbilo, neboť jim tato praxe odváděla uživatele ze stránek. Nové tlačítko Follow však funguje obdobně, jako třeba Like na Facebooku, stačí na něj kliknout a daný subjekt bude automaticky zařazen mezi následované (bez nutnosti potvrzovat to na stránce Twitteru).

O svém vlastním tlačítku tento týden mluvil také Google. Jmenuje se +1 a poprvé se začalo objevovat v březnu u anglických výsledků hledání v Googlu v USA. Nyní jej společnost rozšiřuje do dalších zemí. Tlačítko + 1 umožňuje uživatelům doporučovat odkazy ve výsledcích hledání v Googlu svým přátelům. Pokud jste s danou webovou stránkou, kterou vám Google vyhledal spokojeni, jednoduše kliknete na tlačítko + 1 a vaši přátele to při svém hledání uvidí. Na propagační video tlačítka +1 se můžete podívat tu:

Nutno podotknout, že i Google se při tvorbě +1 inspiroval u Facebooku, který uživatelům umožňuje podobným způsobem hodnotit reklamy.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

...na video s +1 se můžeme podívat kde?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru