Twitter nabídne archivaci tweetů

Uživatelé Twitteru budou moci již brzy ukládat své tweety do archivu. Na konferenci Online News Association to prohlásil šéf Twitteru Dick Costolo.
reklama

Podle Costola se tato funkce objeví do konce roku. Costolo reagoval na zprávu z minulého týdne, podle které 30 % obsahu sdíleného přes sociální sítě jako Twitter během času zcela zmizí. Hany SalahEldeenová and Michael Nelson z Old Dominion University v Norfolku studovali data z šesti velkých událostí, které byly sdíleny přes sociální sítě. Zjistili, že 11 % obsahu z těch událostí zmizelo do roka a 27 % do dvou let. Knihovna Kongresu začala archivovat tweety v roce 2010 - archivovány jsou však až po šesti měsících.

Google+ i Facebook uživatelům stahování a archivování obsahu umožňují. Google se dokonce ujal iniciativy a vytvořil standardy pro unifikovanou archivaci dat ze sociálních sítí. Projekt se jmenuje Data Liberation Front. V současné době umožňuje archivovat tweety celá řada služeb od třetích společností jako Evernote, Flipboard, Diigo, Gnip nebo Backipify.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru