Twitter kupuje TweetDeck

Po týdnech nepotvrzených zpráv to vypadá, že je obchod konečně uzavřen a Twitter kupuje TweetDeck, populárního klienta určeného pro tuto sociální síť.
reklama

Podle webového portálu CNNMoney Twitter za TweetDeck zaplatil více než čtyřicet milionů dolarů a uzavření kupní smlouvy potvrdily i jiné zdroje. Převzetí TweetDecku bylo očekávané, Twitter se totiž snaží převzít zpět kontrolu nad svým ekosystémem, do kterého je zapojeno velké množství aplikací od třetích společností. Firma se proto všemi možnými způsoby snaží, aby uživatelé používali její vlastní nástroje.

Otázkou zůstává, zda Twitter po dokončení akvizice TweetDeck zcela zruší. Společnost totiž má své vlastní aplikace pro Android i iOS a není tak důvod, aby pokračovala ve financování a vývoji další aplikace pro tyto platformy. Co se týče desktopové aplikace TweetDeck, ta nejspíš také dozná značných změn, neboť Twitter s velkou pravděpodobností nebude nadšený z toho, že umožňuje synchronizaci s jinými sociálními sítěmi jako je Facebook.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru