Tvůrce Siri představil hlasového asistenta Nina pro iOS i Android

Nuance, společnost, která stojí za hlasovým asistentem Siri pro iOS, vydala SDK a API, které vývojářům umožní integrovat hlasové ovládání do aplikací pro Android a iOS.
reklama

Nuance svou novou platformu pojmenoval Nina. Nina (demo video zde) se od Siri liší především v tom, že ji lze integrovat i do aplikací, které nejsou od Apple. Podle Nuance v sobě Nina spojila to, co společnost umí nejlépe: technologie pro prvotřídní rozpoznávání hlasu, porozumění běžné řeči a technologii pro ověření totožnosti pomocí hlasu. Nina byla vytvářena především pro velké společnosti, jako jsou banky nebo pojišťovny, které mají velké množství zákazníků a mohou pro ně chtít vydávat aplikace podporující hlasovou komunikaci. 

Portál The Verge Ninu vyzkoušel a došel k závěru, že jde jednoduše o Siri pro aplikace. The Verge Ninu zkoušel na bankovní aplikaci a podle všeho fungovala perfektně a mluví podobně, jako Siri. Nuance v současné době SDK a API Niny zpřístupňuje pouze pro vývojáře v USA, Velké Británii a Austrálii. Jednou z prvních společností, která Ninu využije, bude USAA, jež úzce spolupracuje s americkou armádou.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru