Tvůrce počítačové myši, Douglas C. Engelbart, zemřel

Autor počítačové myši, zřejmě nejpoužívanějšího doplňku počítače, zemřel ve věku 88 let. Jeho úmrtí oznámilo Muzeum počítačové historie v kalifornském Mountain View, se kterým Doug Engelbart spolupracoval od roku 2005.
reklama

Muzeum se o Engelbartově úmrtí dozvědělo e-mailem od jeho dcery Christiny píšící jeho životopis. Úmrtí potvrdilo také SRI International, kde Engelbart pracoval. Příčina úmrtí momentálně není známa.

Počítačová myš, byla patentována v roce 1967 původně pod jiným názvem, nicméně její podobnost se skutečným hlodavcem dala vzniknout nynějšímu označení. Až několik let po prvním modelu dostaly myši onu dnes již také překonanou kuličku pro snímání pohybu a ještě později se dostaly do prodeje coby polohovací zařízení počítačů společnosti Xerox. Později se myši objevily u Macintoshů a ještě později u PC.

Douglas C. Engelbart

Zdroj: Engelbart, inventor of computer mouse, dies at 88 a SRI Alumnus and World-Renowned Computing Pioneer Douglas Engelbart Passed Away July 2

Obrázek: Wikimedia Commons

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal a Symfony. Obojí také školím spolu se základy SEO. Jsem Acquia Certified Developer (Drupal 7) a Site Builder (Drupal 8 & 9) a napsal jsem několik knih o Drupalu. Ve volných chvílích cestuji a podnikám výlety. Více se dozvíte na mém firemním webu.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Novinka listopad 2020

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
reklama
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru