Trojský kůň Yontoo se zaměřuje na známé prohlížeče na Macu i Windows

Ruská společnost Doctor Web včera přišla se zprávou, podle které uživatele Macu ohrožuje nový trojský kůň, jenž tajně nainstaluje přídavek do prohlížeče a vkládá do webových stránek reklamu.
reklama

Červ s názvem "Trojan.Yontoo.1" je údajně distribuován skrze stránky s trailery na filmy, které po uživatelích vyžadují instalaci přídavku do prohlížeče, přehrávače médií, programu na vylepšení kvality videa nebo stáhnutí akcelerátoru připojení k internetu. Aplikace se nemůže nainstalovat sama, celou akci musí provést uživatel. Trojan následně plug-in nainstaluje do Safari, Chrome a Firefoxu. Jakmile uživatel začne surfovat po internetu, přídavky přenášejí informace o načítaných stránkách na vzdálený server a díky těmto informacím jsou schopné na stránky přidávat relevantní reklamy.

Není zatím jasné, zda Gatekeeper v Mac OS X Lion a Mountain Lion je schopný uživatele proti trojanovi nějak ochránit. Podle společnosti Symantec byla nedávno spatřena i varianta tohoto škodlivého červa na Windows, i když uživatelé Windows 8 nejsou postiženi. Nejlepší obrana proti těmto škodlivým kódům je stahovat software pouze z důvěryhodných zdrojů a od samotných vývojářů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru