Trojský kůň nutí uživatele Firefoxu posílat hesla hackerům

Na internetu se objevil nový trojský kůň, který uživatele prohlížeče Firefox nutí, aby ukládali svá uživatelská jména a hesla na podvodný web.
reklama

Bezpečnostní experti proto nyní doporučují, aby uživatelé svá hesla ve Firefoxu neukládali. Trojský kůň s názvem Trojan-PWS-Nslog byl objeven společností Webroot. Škodlivý kód podle této společnosti deaktivuje nastavení Firefoxu a zeptá se uživatele při ukládání přihlašovacích údajů, zda by je chtěl uložit na bezpečnou internetovou stránku. "Před infekcí se Firefox ptá uživatele - jakmile tento klikne na tlačítko Přihlásit na webové stránce - zda chce uložit heslo," říká Andrew Brandt z firmy Webroot. "Jakmile je počítač infikován, heslo a uživatelské jméno však není uloženo lokálně, ale na speciální stránku, kterou ovládají útočníci."

Podle společnosti Webroot byla v kódu trojského koně objevena e-mailová adresa jeho tvůrce, podle které jej společnost našla na Facebooku. Muž je prý z Iránu. Webroot tvrdí, že je velmi těžké trojského koně z počítače odstranit. Společnost doporučuje, aby si uživatelé jednoduše stáhli novou instalaci Firefoxu a nainstalovali ji na tu existující. Díky tomu v prohlížeči zůstanou všechny add-ony i záložky, ale trojský kůň bude pryč.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru