Trojský kůň nutí uživatele Firefoxu posílat hesla hackerům

Na internetu se objevil nový trojský kůň, který uživatele prohlížeče Firefox nutí, aby ukládali svá uživatelská jména a hesla na podvodný web.

Reklama

Bezpečnostní experti proto nyní doporučují, aby uživatelé svá hesla ve Firefoxu neukládali. Trojský kůň s názvem Trojan-PWS-Nslog byl objeven společností Webroot. Škodlivý kód podle této společnosti deaktivuje nastavení Firefoxu a zeptá se uživatele při ukládání přihlašovacích údajů, zda by je chtěl uložit na bezpečnou internetovou stránku. “Před infekcí se Firefox ptá uživatele - jakmile tento klikne na tlačítko Přihlásit na webové stránce - zda chce uložit heslo,” říká Andrew Brandt z firmy Webroot. “Jakmile je počítač infikován, heslo a uživatelské jméno však není uloženo lokálně, ale na speciální stránku, kterou ovládají útočníci.”

Podle společnosti Webroot byla v kódu trojského koně objevena e-mailová adresa jeho tvůrce, podle které jej společnost našla na Facebooku. Muž je prý z Iránu. Webroot tvrdí, že je velmi těžké trojského koně z počítače odstranit. Společnost doporučuje, aby si uživatelé jednoduše stáhli novou instalaci Firefoxu a nainstalovali ji na tu existující. Díky tomu v prohlížeči zůstanou všechny add-ony i záložky, ale trojský kůň bude pryč.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář