Tři nové opravy pro moduly Drupalu

Včera odpoledne a v noci byly vydány další tři nové bezpečnostní aktualizace pro moduly redakčního systému Drupalu. Konkrétně jsou postiženy moduly Meta tags (Nodewords), Markdown Preview a Devel.
reklama

Všechny tři nalezené problémy jsou označeny jako méně kritické. U modulu Meta tags jde o to, že zpracování vkládaných značek nerespektovalo vždy úplně správně přístupová oprávnění. Modul Markdown Preview při náhledu nezpracovával správně vložená data a dával tak možnost útoku XSS. U modulu Devel zase XSS hrozilo v momentě zpracování proměnných v jejich editoru.

Opravy proveďte aktualizací modulů na jejich nejnovější verze. Odkazy máte uvedeny v textu výše.

Zdroj: Drupal Security-news

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru