Trh s Windows Phone se v roce 2012 zdvojnásobil

I když Microsoft zatím s Windows 8 neuspěl tak, jak se očekávalo, mobilní operační systém Windows Phone v tomto roce zaznamenal řadu úspěchů.
reklama

Todd Brix z Microsoftu na blogu zveřejnil největší úspěchy nového operačního systému. Brix se nejprve zmínil o aplikacicíh - Microsoft v tomto roce certifikoval a publikoval více než 75 000 nových aplikací a her. Počet dostupných aplikací se tedy meziročně více než zdvojnásobil. Vývojáři navíc pro své stávající programy vydali více než 300 000 aktualizací. Průměrný uživatel Windows Phone si v roce 2012 stáhl čtyřiapadesát aplikací, poměr placených a neplacených programů však není znám.

Brix dále podotknul, že Microsoft uživatelům usnadnil objevování nových aplikací tím, že do Windows Marketplace integroval určité prvky z vyhledávače Bing. Pokud se podíváme do budoucnosti, ta vypadá pro operační systém Windows Phone velmi slibně. Microsoft každým měsícem zaznamenává nárůst příjmů vývojářů a jejich zájem o platformu Windows Phone by měl podle očekávání Brixe dále růst i v příštím roce s tím, jak budou pro platformu vydávány nové telefony. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru