TomTom plánuje navigaci pro Android

Společnost TomTom včera na veletrhu IFA v Berlíně oznámila, že plánuje v říjnu vydat aplikaci s navigací pro operační systém Android.
reklama

Nizozemská společnost se tak dostane do přímého střetu s Google Navigation a dalšími aplikacemi, které proměňují chytré telefony v navigace. Na rozdíl od aplikace od Googlu nebudou mapy TomTom dostupné ke stažení zdarma, nizozemská společnost však doufá, že za offline mapy lidé budou ochotni si připlatit. 

Google Navigation a další navigace pro smartphony stahují mapy z internetu, což přináší řadu problémů. TomTom bude internetové připojení vyžadovat pouze pro přístup ke dvěma funkcím: informacím o aktuální dopravní situaci a policejním radarům. Nová aplikace TomTom nabídne mapy pro všechny evropské země, Severní Ameriku a jihoamerické země. Cena zatím není známa, ví se pouze, že v rámci koupě uživatel dostane doživotní aktualizace map.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Moc Dík za super zprávu, nikde jinde na webu není konkrétní měsíc vypuštění na trh zmíněný, jen zde u Vás. A navíc jsem si chtěl koupit Sygic a to teda ještě počkám, s čím a hlavně za kolik přijde TT.

návštěvník

Právě jsem se chystal zakoupit Sygic, ale taky raději počkám na TomTom a pokud bude cena podobná té u Sygicu ( + nějaká stovka, ne tisíc) nahoru, kupuju TT.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru