TomTom plánuje navigaci pro Android

Společnost TomTom včera na veletrhu IFA v Berlíně oznámila, že plánuje v říjnu vydat aplikaci s navigací pro operační systém Android.

Reklama

Nizozemská společnost se tak dostane do přímého střetu s Google Navigation a dalšími aplikacemi, které proměňují chytré telefony v navigace. Na rozdíl od aplikace od Googlu nebudou mapy TomTom dostupné ke stažení zdarma, nizozemská společnost však doufá, že za offline mapy lidé budou ochotni si připlatit. 

Google Navigation a další navigace pro smartphony stahují mapy z internetu, což přináší řadu problémů. TomTom bude internetové připojení vyžadovat pouze pro přístup ke dvěma funkcím: informacím o aktuální dopravní situaci a policejním radarům. Nová aplikace TomTom nabídne mapy pro všechny evropské země, Severní Ameriku a jihoamerické země. Cena zatím není známa, ví se pouze, že v rámci koupě uživatel dostane doživotní aktualizace map.

Zdroj: PCW

Reklama

Komentáře

Moc Dík za super zprávu, nikde jinde na webu není konkrétní měsíc vypuštění na trh zmíněný, jen zde u Vás. A navíc jsem si chtěl koupit Sygic a to teda ještě počkám, s čím a hlavně za kolik přijde TT.

Právě jsem se chystal zakoupit Sygic, ale taky raději počkám na TomTom a pokud bude cena podobná té u Sygicu ( + nějaká stovka, ne tisíc) nahoru, kupuju TT.

Přidat komentář