Tiskněte jednoduše z Androidu díky aplikaci Google Cloud Print

Ještě nedávno byl tisk a tabletech a smartphonech s Android možný pouze s využitím speciálních aplikací od společností jako HP. Díky Google Cloud Print však nyní uživatelé mohou jednoduše odesílat své tiskové úkoly na jakoukoli tiskárnu propojenou s jeho cloudovou službou.
reklama

Aplikace Google Cloud Print, jež se v Google Play objevila včera, umožňuje uživatelům odesílat webové stránky, dokumenty a fotografie na "Cloud Print". Tato služba pak položku přepošle na tiskárnu. Nutno podotknout, že aplikací kompatibilních s Google Cloud Print zatím není mnoho - jde především o nová zařízení jako HP Envy nebo OfficeJet Pro 8600. Google Cloud Print podporují také vybrané tiskárny od společností Brother, Canon, Dell, Epson, Kodak nebo Samsung. Kompletní seznam je k nalezení zde.

Dobrou zprávou je, že většina tiskáren, které službu Googlu přímo nepodporují, může být nastavena tak, aby s Google Cloud Print komunikovaly skrze připojený počítač. To samozřejmě vyžaduje, aby byl počítač při tisknutí zapnutý, přičemž musí být nainstalován i prohlížeč Chrome. Cloud Print je odpovědí Googlu na AirPrint od Apple, jenž funguje obdobně.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru