Tiskněte jednoduše z Androidu díky aplikaci Google Cloud Print

Ještě nedávno byl tisk a tabletech a smartphonech s Android možný pouze s využitím speciálních aplikací od společností jako HP. Díky Google Cloud Print však nyní uživatelé mohou jednoduše odesílat své tiskové úkoly na jakoukoli tiskárnu propojenou s jeho cloudovou službou.

Reklama

Aplikace Google Cloud Print, jež se v Google Play objevila včera, umožňuje uživatelům odesílat webové stránky, dokumenty a fotografie na "Cloud Print". Tato služba pak položku přepošle na tiskárnu. Nutno podotknout, že aplikací kompatibilních s Google Cloud Print zatím není mnoho - jde především o nová zařízení jako HP Envy nebo OfficeJet Pro 8600. Google Cloud Print podporují také vybrané tiskárny od společností Brother, Canon, Dell, Epson, Kodak nebo Samsung. Kompletní seznam je k nalezení zde.

Dobrou zprávou je, že většina tiskáren, které službu Googlu přímo nepodporují, může být nastavena tak, aby s Google Cloud Print komunikovaly skrze připojený počítač. To samozřejmě vyžaduje, aby byl počítač při tisknutí zapnutý, přičemž musí být nainstalován i prohlížeč Chrome. Cloud Print je odpovědí Googlu na AirPrint od Apple, jenž funguje obdobně.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář