Tiskárny OKI s LED technologií jsou na evropském trhu již 20 let

Společnost OKI uvedla na evropský trh první kancelářské tiskárny využívající technologii LED v roce 1989. Uplynulo dvacet let a za tuto dobu se v celém regionu EMEA prodaly téměř 4 miliony LED zařízení – tiskáren, multifunkčních zařízení a faxů OKI.
reklama

Pokud bychom zapátrali v historii, tak zjistíme, že počátek LED technologie se datuje někam k roku 1962, což je doba, kdy byly v USA objeveny digitální svítivé diody (LED). Ačkoliv se zpočátku šířily hlavně jako zdroje světla, později se (mimo jiné i díky společnosti OKI) podařilo dosáhnout jejich uplatnění také v tiskařské branži.

Tiskárny OKI s LED technologií jsou na evropském trhu již 20 let

Připomeňme, že první podobný model nesl jméno OL400/800 a uveden byl v roce 1989. Přístup, kdy LED tisková hlava nahradila složitý systém laseru, čoček a zrcadel, se zalíbil, takže jsme se v roce 1998 dočkali od OKI i barevného modelu – připomeňme, že tehdy stál 112 000,- Kč bez daně naší tvrdé měny.

Tiskárny OKI s LED technologií jsou na evropském trhu již 20 let

Pokud jde o dnešní stav technologie, tak zařízení OKI mají tiskové hlavy, které tvoří přes 15 000 diod v řadě o šířce 5 mm. To umožňuje tisk s vysokým rozlišením až 1 200 dpi, aniž by se snížila jeho rychlost.

“LED tisk si hledal místo na trhu a časem získal velmi dobrou pověst. Uživatelé na něm oceňují zejména vysokou spolehlivost, kvalitu a rychlost,” komentuje aktuální situaci Ing. Miroslav Tyburec, obchodní ředitel společnosti Oki Systems (Czech and Slovak) a doplňuje: “Pomohlo, když OKI nabídla doživotní záruku na tiskovou hlavu LED.”

Zdroj: Tisková zpráva Oki Systems

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru