Textový editor Notepad++ v nové verzi

Zřejmě již od nejednoho kolegy programátora či webdesignéra jste někdy zaslechli informaci, že “nejlepší kód se stejně píše v Notepadu”. Nic proti němu, ale proč si jej nenahradit výrazně mocnějším NotePadem++, který bere to dobré a přidává trochu ještě lepšího?

Reklama

Textový editor Notepad++ byl před několika dny updatován na verzi 5.3.1, která ke stávající funkčnosti přidává především několik oprav:

Byl odloven zádrhel související s nepřesným nahrazováním. Taktéž se úprav dočkalo vyhledávací a nahrazovací dialogové okno, kde byly TextBoxy “Find what” a “replace with” rozšířeny na 2 047 znaků.

“SConstruct” a “SConscript” jsou nyní rozeznávány jako Python soubory. A zasvé vzal i malér související s editorem a nesprávným vysvěcováním indikátoru tehdy, když byla značka konce řádku ukrytá.

Notepad++

Notepad++

Reklama

Komentáře

Ako PSPad sa moze ist schovat za stenu na N++ nema. Silno odporucam plugin 'Explorer', s nim prakticku k N++ nebudete potrebovat file manager.

Problemom N++ su ale themes. Ta defaultna je hrozna, zvyraznovac CSS kombinuje proporcialne aj neproporcionalne pismo co je strasny otras. Defaultna farebna schema tiez nie je najlakavejsia. Najkrajsiu "bielu" farebnu schemu som zatial videl u Notepad2, asi si vyhradim hodinku-dve a manualne ju do N++ naklonujem.

Nemůžu si pomoci. Notepadu++ jsem loni dal asi čtrnáct dní a pak jsem se s úlevou vrátil k PSPadu. Nějak mi to nesedlo, ale asi je to individuální.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář