Testujte Drupal 7 Alpha 3

Další veřejná testovací verze redakčního systému Drupal je na světě. Konkrétně se jedná o Drupal 7 Alpha 3, který přichází měsíc po verzi předchozí. Zásadní změny oproti Drupal 6 již přišly s první alfou, ale zajímavosti najdete i v aktuální verzi.
reklama

Vývojáře bude zajímat, že Drupal 7 Alpha 3 obsahuje nové verze JavaScriptových knihoven jQuery 1.4.2 a jQuery UI 1.8. Tvůrci Drupalu opravili množství chyb z předchozí verze, hlavně jeden bezpečnostní problém s ukládáním hesla při určité kombinaci.

Samozřejmě je vhodné připomenout, že Drupal 7 Alpha 3 není určen k tomu, abyste jej nasadili na živý web, není ani připraven aktualizační mechanismus s předchozích verzí.

Kompletní přehled změn v Drupalu 7 Alpha 3 najdete na adrese drupal.org/node/748690.

Zdroj: Drupal 7 Alpha 3 released

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru