Televizory od Samsungu přinesou cloudovou herní službu Gaikai

Samsung na svých vybraných televizorech představí cloudovou službu s názvem Gaikai, která uživatelům umožní hrát nové hry.
reklama

Gaikai je již dostupný na několika platformách včetně Facebooku a televizorů LG, brzy se však objeví i na zařízeních od Samsungu, a to konkrétně na televizorech řady 7000. V nich bude Gaikai integrován v rámci platformy Samsung Cloud Gaming. Podle portálu Engadget obě společnosti na integraci Gaikai do televizorů Samsung pracovaly devět měsíců. Gaikai pro Samsung má nabídnout to samé, co pro televizory LG, avšak s upraveným uživatelským rozhraním. 

Gaikai je velmi podobný službě OnLive, kde se vykreslování celé hry odehrává na vzdálených serverech a uživateli je pouze přes internet na jeho zařízení doručen obraz. Uživatel tak nepotřebuje žádnou herní konzoli nebo výkonný herní počítač. Podle dostupných informací by k hraní na televizorech Samsung měl být kompatibilní jakýkoli herní ovladač, který lze připojit přes USB. Samsung údajně již podepsal smlouvy se sedmatřiceti vydavateli her.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru