Telefony BlackBerry budou údajně kompatibilní s Androidem

Kanadská společnost Research in Motion (RIM) zvažuje, že by její nové telefony BlackBerry vydané v příštím roce mohly být kompatibilní s Androidem.
reklama

Se zprávou přišla agentura Bloomberg, která citovala tři odlišné zdroje, podle nichž budou s Androidem kompatibilní nové telefony společnosti postavené na platformě QNX. Na QNX je postaven také tablet PlayBook od RIM, který je s Androidem kompatibilní. Elektronický obchod Android Market od Googlu nabízí přes 250 000 aplikací, zatímco BlackBerry App World pouze necelých 40 000.

Předpokládá se, že RIM představí nové telefony založené na QNX na počátku příštího roku. RIM má v tvrdé konkurenci Androidu a iOS problémy - v červnu se BlackBerry propadl na třetí místo s 23.4% podílem na trhu a v červenci společnost oznámila, že kvůli malým příjmům za uplynulé čtvrtletí propustí 2000 zaměstnanců po celém světě.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru