Telefónica v Evropě na telefony s Firefox OS přinese populární aplikaci Line

Mobilní operátor Telefónica uzavřel dohodu s populární japonskou službou Line, díky které získá exkluzivní přístup k aplikaci Line pro Firefox OS. 
reklama

Telefónica je vůbec prvním operátorem, který s Line uzavřel takovou smlouvu. Díky tomu bude populární komunikační aplikace dostupná pro uživatele na předinstalovaných zařízeních s Firefox OS v Jižní Americe a Evropě.

Španělský operátor má asi 320 milionů zákazníků ve čtyřiadvaceti zemích, takže se dá očekávat, že uživatelská základna Line se značně rozšíří. V rámci dohody obě firmy spustí také společnou marketingovou kampaň. Komunikátor Line je v současné době oblíbený především v Asii a jeho tvůrci chtějí expandovat do Evropy a jihoamerických zemí.

"Původně jsme mysleli, že se zaměříme na Spojené státy, ale Jižní Amerika roste rychleji, než jsme předpokládali a správné načasování je kriticky důležité," uvedl americký šéf Lime Jeanie Han. Otázkou zůstává, jak úspěšný bude proti zavedené konkurenci v podobě Androidu a iOS vůbec operační systém Firefox OS. Především v Evropě bude Line přímo konkurovat populárním komunikačním aplikacím jako WhatsApp nebo Viber.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru