Telefónica v Evropě na telefony s Firefox OS přinese populární aplikaci Line

Mobilní operátor Telefónica uzavřel dohodu s populární japonskou službou Line, díky které získá exkluzivní přístup k aplikaci Line pro Firefox OS. 

Reklama

Telefónica je vůbec prvním operátorem, který s Line uzavřel takovou smlouvu. Díky tomu bude populární komunikační aplikace dostupná pro uživatele na předinstalovaných zařízeních s Firefox OS v Jižní Americe a Evropě.

Španělský operátor má asi 320 milionů zákazníků ve čtyřiadvaceti zemích, takže se dá očekávat, že uživatelská základna Line se značně rozšíří. V rámci dohody obě firmy spustí také společnou marketingovou kampaň. Komunikátor Line je v současné době oblíbený především v Asii a jeho tvůrci chtějí expandovat do Evropy a jihoamerických zemí.

"Původně jsme mysleli, že se zaměříme na Spojené státy, ale Jižní Amerika roste rychleji, než jsme předpokládali a správné načasování je kriticky důležité," uvedl americký šéf Lime Jeanie Han. Otázkou zůstává, jak úspěšný bude proti zavedené konkurenci v podobě Androidu a iOS vůbec operační systém Firefox OS. Především v Evropě bude Line přímo konkurovat populárním komunikačním aplikacím jako WhatsApp nebo Viber.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář