Tajný projekt Microsoftu s názvem Midori stále běží

Microsoft běžní uživatelé znají díky operačnímu systému Windows, společnost však pracuje v utajení již několik let na dalším operačním systému. 
reklama

Je to více, než čtyři roky, co jsme naposledy slyšeli o projektu Midori a nyní se objevila informace o tom, že tento stále běží a posunuje se kupředu. Midori má být operační systém postavený na mikrokernelu Singalurity a na jeho vývoj dohlíží viceprezident pro technické strategie Eric Rudder.

O Midori padla zmínka v minulém měsíci během prezentace na konferenci OOPSLA 2012. Zaměstnanci Microsoftu zde zveřejnili dokument s názvem Uniqueness and Reference Immutability for Safe Parallelism, v němž Microsoft představoval něco jako nadstavbu C# v souvislosti s Midori. Na stránkách Microsoftu se pak nedávno objevila nabídka pracovní pozice, v rámci které by měl zaměstnanec Microsoftu pomáhat při vývoji tohoto vývojového modelu. Podle Mary-Jo Foleyové z webu ZDNet na OOPSLA 2012 promluvili také dva vývojáři (Rob Jellinghaus a Joe Duffy), kteří na Midori pracují.

Foleyová dodává, že ne všechny interní projekty Microsoftu bývají dotaženy do konce. Pokud však vezmeme v úvahu, jak dlouho se již Microsoft pracemi na Midori zabývá, je pravděpodobné, že tento OS světlo světa v budoucnu nakonec opravdu spatří.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru