virtuály

Hyper-V a Windows 8: zapněte si povedený virtuální počítač

Virtuální počítač vám umožní provozovat v jednom skutečném počítači více operačních systémů, spouštět jejich aplikace či tvořit mezi nimi počítačové sítě, a to bez toho, že byste museli restartovat. Virtuál zkrátka běží v okně, jako kterýkoli jiný program. Zapněte si Hyper-V, vestavěnou podporu virtualizace ve Windows 8.

Parallels Desktop 7 for Mac přichází s podporou Mac OS X Lion

Nová verze virtuálního počítače Parallels Desktop 7 for Mac přináší podporu Mac OS X Lion a několik dalších nových funkcí. K dispozici je i aplikace Parallels Mobile určený pro iOS a umožňující ovládat systémy OS X Windows. Na platformu iOS (iPad, iPhone) přináší také podporu flashových videí se zvukem.
reklama

Stahujte nový VirtualBox 4.0

Společnost Oracle oznámila dostupnost nové verze virtualizačního programu Oracle VM VirtualBox 4.0. Stahovat jej můžete zcela zdarma, stejně jako předchozí verze. Zůstává open source a k dispozici je samozřejmě i zdrojový kód tohoto virtuálního počítače.

VMware uvádí VMware View 4.0

Společnost VMware uvedla na trh novou verzi řešení pro virtualizaci desktopů VMware View 4.0, které má výrazně zrychlit zavádění virtuálních desktopů a do běžné praxe uvést využívání desktopů formou poskytované služby.

Red Alert zdarma a ve Windows Vista (a VMware)

Poslední rok nemám čas na hry, většinu času u počítače trávím psaním článků, sestavováním webů s Drupalem nebo nějakým dílčím programováním. Před pár dny mě ale zaujala zmínka o bezplatném uvolnění realtime strategie Red Alert. Ihned jsem si vzpomněl na svá gymnaziální léta a začal jsem stahovat ISO obrazy pro první Red Alert.
reklama

VMware nyní nabízí hypervisor ESXi zdarma

Společnost VMware, Inc., (NYSE: VMW), světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu až po datová centra, dnes oznámila, že dává k dispozici svůj hypervisor ESXi zcela zdarma, aby dala firmám všech velikostí možnost vyzkoušet si přínosy virtualizace na vlastní kůži. Již od roku 2001 VMware poskytuje svým zákazníkům populární hypervisor, který je mezi více než 120 000 zákazníky znám svou spolehlivostí. V prosinci roku 2007 společnost VMware uvedla na trh znatelné vylepšení v podobě ESXi, samostatného hypervisoru třetí generace. ESXi 3.5 po druhém update, což je verze dostupná již dnes, splňuje požadavky kladené na masovou distribuci. Jednoduchost použití spolu se stabilitou tohoto řešení již byly testovány zákazníky po dobu posledních šesti měsíců. Prakticky všichni přední výrobci serverů (včetně Dellu, HP, IBM, Fujistu Siemens či NEC) již přijali hypervisor ESXi od VMware za svůj. Hypervisor ESXi lze stahovat z adresy www.vmware.com/products/esxi.

VMware ThinApp 4.0

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, již brzy uvede na trh nový produkt VMware ThinApp 4. Jde o virtualizační řešení, jež zákazníkům umožní bezkonfliktně provozovat několik různých verzí libovolných virtuálních aplikací na operačním systému Windows. Jako příklad lze použít scénář, kdy uživatelé mohou na jednom operačním systému používat jak Internet Explorer 6, tak i jeho novější verzi s označením 7, a to bez nežádoucích kolizí.
reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru