virtuály

Moje zkušenosti s vpsFree.cz po dvou měsících využívání virtuálu

Moje zkušenosti s vpsFree.cz po dvou měsících využívání virtuálu

Pro hostování webů a webových aplikací dávám čím dál více přednost virtuálním serverům před běžným hostingem. Jak člověk získává více zkušeností, není správa serveru taková pruda a navíc vlastní server nabídne více možností. Mým nejnovějším objevem je neziskovka vpsFree.cz s virtuály postavenými na OpenVZ.

Hyper-V a Windows 8: zapněte si povedený virtuální počítač

Hyper-V a Windows 8: zapněte si povedený virtuální počítač

Virtuální počítač vám umožní provozovat v jednom skutečném počítači více operačních systémů, spouštět jejich aplikace či tvořit mezi nimi počítačové sítě, a to bez toho, že byste museli restartovat. Virtuál zkrátka běží v okně, jako kterýkoli jiný program. Zapněte si Hyper-V, vestavěnou podporu virtualizace ve Windows 8.

Parallels Desktop 7 for Mac přichází s podporou Mac OS X Lion

Parallels Desktop 7 for Mac přichází s podporou Mac OS X Lion

Nová verze virtuálního počítače Parallels Desktop 7 for Mac přináší podporu Mac OS X Lion a několik dalších nových funkcí. K dispozici je i aplikace Parallels Mobile určený pro iOS a umožňující ovládat systémy OS X Windows. Na platformu iOS (iPad, iPhone) přináší také podporu flashových videí se zvukem.

Jak optimalizovat Parallels Desktop 6 pro lepší výkon

Jak optimalizovat Parallels Desktop 6 pro lepší výkon

Parallels Desktop 6 je virtuální počítač, který vám umožní v prostředí Mac OS X provozovat například instalaci operačního systému Windows. Pokud se vám zdá, že virtuál zpomaluje hostitelský systém nebo naopak, zkuste zkontrolovat nastavení Parallels Desktop.

Parallels Desktop 6: Windows na Macu snadno a rychle

Parallels Desktop 6: Windows na Macu snadno a rychle

Přechod z Windows na počítače Apple s operačním systémem Mac OS X nemusí být pro každého stravitelný. Díky Parallels Desktop 6 můžete spouštět aplikace z Windows, aniž byste opustili prostředí Mac OS X.

Linode: perfektní řešení virtuálního serveru nejen pro vývojáře

Linode: perfektní řešení virtuálního serveru nejen pro vývojáře

Už několik let si hraju s různými virtuálními servery určenými pro hostování větších webových projektů nebo pro vývoj nových. Tím posledním je prozatím Linode, povedená služba nabízející virtualizované prostředí na bázi hypervisoru Xen.

Stahujte nový VirtualBox 4.0

Stahujte nový VirtualBox 4.0

Společnost Oracle oznámila dostupnost nové verze virtualizačního programu Oracle VM VirtualBox 4.0. Stahovat jej můžete zcela zdarma, stejně jako předchozí verze. Zůstává open source a k dispozici je samozřejmě i zdrojový kód tohoto virtuálního počítače.

Parallels Desktop 6 umožní spouštět Windows na iPadu a iPhonu

Parallels Desktop 6 umožní spouštět Windows na iPadu a iPhonu

Společnost Parallels vydala novou mobilní aplikaci, díky které mohou uživatelé iPhonů, iPadů a iPodů touch na svých zařízeních spouštět programy ve Windows.

VMware uvádí VMware View 4.0

Společnost VMware uvedla na trh novou verzi řešení pro virtualizaci desktopů VMware View 4.0, které má výrazně zrychlit zavádění virtuálních desktopů a do běžné praxe uvést využívání desktopů formou poskytované služby.

Red Alert zdarma a ve Windows Vista (a VMware)

Poslední rok nemám čas na hry, většinu času u počítače trávím psaním článků, sestavováním webů s Drupalem nebo nějakým dílčím programováním. Před pár dny mě ale zaujala zmínka o bezplatném uvolnění realtime strategie Red Alert. Ihned jsem si vzpomněl na svá gymnaziální léta a začal jsem stahovat ISO obrazy pro první Red Alert.

Nebudu tu popisovat, co to je Red Alert - myslím, že tato stará hra je natolik legendární, že ji znají i současní hráči. Navíc se připravuje už její třetí vydání - samozřejmě s grafikou odpovídající současným požadavkům herního průmyslu.

VMware nyní nabízí hypervisor ESXi zdarma

Společnost VMware, Inc., (NYSE: VMW), světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopu až po datová centra, dnes oznámila, že dává k dispozici svůj hypervisor ESXi zcela zdarma, aby dala firmám všech velikostí možnost vyzkoušet si přínosy virtualizace na vlastní kůži. Již od roku 2001 VMware poskytuje svým zákazníkům populární hypervisor, který je mezi více než 120 000 zákazníky znám svou spolehlivostí. V prosinci roku 2007 společnost VMware uvedla na trh znatelné vylepšení v podobě ESXi, samostatného hypervisoru třetí generace.

VMware ThinApp 4.0

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), světový lídr v oblasti virtualizačních řešení od desktopů po datová centra, již brzy uvede na trh nový produkt VMware ThinApp 4. Jde o virtualizační řešení, jež zákazníkům umožní bezkonfliktně provozovat několik různých verzí libovolných virtuálních aplikací na operačním systému Windows. Jako příklad lze použít scénář, kdy uživatelé mohou na jednom operačním systému používat jak Internet Explorer 6, tak i jeho novější verzi s označením 7, a to bez nežádoucích kolizí.

Subscribe to RSS - virtuály