SSH

Localtunnel: jak zpřístupnit na internetu webové stránky na localhostu

Localtunnel: jak zpřístupnit na internetu webové stránky na localhostu

Nedávno jsem hledal možnost, jak otestovat v rámci své sítě webové stránky provozované na jednom z počítačů pomocí lokálního webového serveru. Skončil jsem u řešení, které umožní nejenom testovat web z místní sítě na iPadu, ale i kdekoli přes internet.

Základy práce s MySQL na příkazovém řádku

Základy práce s MySQL na příkazovém řádku

Kvalitní hosting vám nabídne přístup k příkazovému řádku serveru přes SSH. Jedním z příkazů, které byste měli být schopni spustit je i mysql. Naučte se jej využívat pro administraci svého webu.

Jak pohodlně číst a prohledávat logy webového serveru Apache

Jak pohodlně číst a prohledávat logy webového serveru Apache

Jestliže máte k dispozici virtuální server nebo alespoň kvalitní webhosting s přístupem k SSH a logům webového serveru, máte jedinečnou možnost sledovat chybová hlášení generovaná serverem a PHP. Při hledání problému vám napoví více, než případné chyby v prohlížeči, které se ani nemusejí zobrazit.

Jak otestovat rychlost a výkon hostingu

Jak otestovat rychlost a výkon hostingu

Zdá se vám, že je váš hosting stále pomalejší? Na vině nemusí být vždy špatně optimalizovaná webová aplikace. V článku najdete několik tipů, jak si prověřit webhosting nebo server po stránce výkonu.

Důležité linuxové příkazy pro webmastery

Důležité linuxové příkazy pro webmastery

Nemusíte být linuxový guru, abyste dovedli pomocí několika linuxových příkazů zjistit zajímavé informace o svém serveru nebo webových stránkách. Máte-li k webu nebo serveru přístup přes SSH, naučte se několik jednoduchých linuxových příkazů.

Připojení k linuxovému serveru z Windows bez hesla

Máte webový server nebo jiný stroj s Linuxem, ke kterému se připojujete pomocí SSH? Pak vás možná trápí neustálé zadávání uživatelského jména hesla, kdykoli se pomocí SSH chcete ke vzdálenému stroji s Linuxem připojit. Řešení je přitom docela jednoduché – stačí vytvořit přístupový klíč, naimportovat jej do Linuxu a ve Windows tento klíč v odpovídajícím programu správně použít. 

WinSCP – povedený SFTP a FTP klient

Když se potřebujete rychle připojit na FTP server, většinou víte, jaký nástroj použít. Existuje množství zdarma dostupných FTP klientů, v nouzi lze použít i webový prohlížeč. FTP je zbudováno i do většiny souborových správců. Co však se zabezpečeným připojením pomocí SFTP nebo staršího SCP? Na to vám odpoví český open source program WinSCP.

Subscribe to RSS - SSH