Synology uvolnilo DiskStation Manager 5.2

Společnost Synology uvolnila novou verzi svého operačního systému, který pohání úložiště NAS této značky. DiskStation Manager 5.2 nabízí například uchovávání poznámek k webům, vylepšenou synchronizaci s cloudem, chytřejší verzování záloh a podporu virtualizačního nástroje Docker.
reklama

Synology patří ke špičce v oblasti úložišť NAS. Jejich operační systém DiskStation Manager nabízí komfortní práci s celým zařízením, které nemusí nutně fungovat jen jako hloupý síťový disk. Můžete jej využít k synchronizaci s cloudovými úložišti, jako prostor pro zálohování, jako jednoduchý webový server, verzovací systém pro Git, pro sdílení fotografií a mnoho dalších úkolů.

DiskStation Manager 5.2

Novinky v DiskStation Manager 5.2

Výstřižky webů – v aplikaci Note Station můžete nově po instalaci doplňku do Google Chrome ukládat výstřižky webových stránek s vlastními poznámkami.

Synchronizace s cloudem – oblíbená funkce pro synchronizaci s dalšími cloudovými úložišti nově umožňuje jednosměrnou synchronizaci.

Zálohování a replikace – prohlížeč souborů umožňuje komfortně zobrazit časovou osu s různými verzemi souborů.

DS Photo – sdílení fotografií lze nyní využít k jejich prohlížení na televizorech kompatibilních s Chromecast a DLNA.

Nové režimy pro agregaci linky – pokud je NAS vybaven více síťovými přípojkami, lze je využít k dosažení rychlejší propustnosti. Nově podporuje režimy Active-standby, 802.3ad dynamic, Balanced XOR a Adaptive Load Balancing.

Vylepšená SSD cache – u modelů vybavených vyrovnávací pamětí na SSD nabídne DiskStation Manager 5.2 rychlejší reakci a snížení spotřeby paměti.

Bezpečnostní novinky – ty zahrnují podporu SMB 3 pro bezpečný přenos na stroje s Windows 8 a Windows Server 2012. Ochrana AppArmor také pracuje s profily instalačních balíčků pro odhalení neznámých bezpečnostních hrozeb.

Virtualizace a Docker – skvělá zpráva pro majitele podporovaných zařízení je, že Synology a DiskStation Manager 5.2 podporují Docker, tedy rychlý způsob jak nasadit virtualizovanou aplikaci.

DSM 5.2 nainstalujete jednoduše z prostředí stávající verze, stačí spustit aktualizaci.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Nová verze Synology Cloud Station 3.2
Verze 3.1 nešla aktualizovat (jak to bylo dřív), vše odinstalovat, zahodilo to i konfiguraci, nová instalace a znovu nastavit. Nabídka z lišty se zúžila, přibyla historie posledně synchronizovaných souborů (jaksi nešikovně dostupná), v nabídce není přístup na lokální adresář. Vlastně je to horší než minulá verze.

Profile picture for user Jan Polzer

Hm, s Cloud Station jsem nezaznamenal žádný problém, automatická aktualizace byla v pohodě, nastavení se neztratilo. Ale na klientskou aplikaci jsem ještě nekoukal.

návštěvník

Po přečtení licenčních podmínek Synology jsem tento domácí server NAS vrátil prodejci.

Profile picture for user Jan Polzer

Co konkrétně se Vám tam nelíbilo? Příplatky za uživatele u mailů a podobných věcí?

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru