Synology uvolnilo DiskStation Manager 5.2

Společnost Synology uvolnila novou verzi svého operačního systému, který pohání úložiště NAS této značky. DiskStation Manager 5.2 nabízí například uchovávání poznámek k webům, vylepšenou synchronizaci s cloudem, chytřejší verzování záloh a podporu virtualizačního nástroje Docker.

Reklama

Synology patří ke špičce v oblasti úložišť NAS. Jejich operační systém DiskStation Manager nabízí komfortní práci s celým zařízením, které nemusí nutně fungovat jen jako hloupý síťový disk. Můžete jej využít k synchronizaci s cloudovými úložišti, jako prostor pro zálohování, jako jednoduchý webový server, verzovací systém pro Git, pro sdílení fotografií a mnoho dalších úkolů.

DiskStation Manager 5.2

Novinky v DiskStation Manager 5.2

Výstřižky webů – v aplikaci Note Station můžete nově po instalaci doplňku do Google Chrome ukládat výstřižky webových stránek s vlastními poznámkami.

Synchronizace s cloudem – oblíbená funkce pro synchronizaci s dalšími cloudovými úložišti nově umožňuje jednosměrnou synchronizaci.

Zálohování a replikace – prohlížeč souborů umožňuje komfortně zobrazit časovou osu s různými verzemi souborů.

DS Photo – sdílení fotografií lze nyní využít k jejich prohlížení na televizorech kompatibilních s Chromecast a DLNA.

Nové režimy pro agregaci linky – pokud je NAS vybaven více síťovými přípojkami, lze je využít k dosažení rychlejší propustnosti. Nově podporuje režimy Active-standby, 802.3ad dynamic, Balanced XOR a Adaptive Load Balancing.

Vylepšená SSD cache – u modelů vybavených vyrovnávací pamětí na SSD nabídne DiskStation Manager 5.2 rychlejší reakci a snížení spotřeby paměti.

Bezpečnostní novinky – ty zahrnují podporu SMB 3 pro bezpečný přenos na stroje s Windows 8 a Windows Server 2012. Ochrana AppArmor také pracuje s profily instalačních balíčků pro odhalení neznámých bezpečnostních hrozeb.

Virtualizace a Docker – skvělá zpráva pro majitele podporovaných zařízení je, že Synology a DiskStation Manager 5.2 podporují Docker, tedy rychlý způsob jak nasadit virtualizovanou aplikaci.

DSM 5.2 nainstalujete jednoduše z prostředí stávající verze, stačí spustit aktualizaci.

Reklama

Komentáře

Nová verze Synology Cloud Station 3.2
Verze 3.1 nešla aktualizovat (jak to bylo dřív), vše odinstalovat, zahodilo to i konfiguraci, nová instalace a znovu nastavit. Nabídka z lišty se zúžila, přibyla historie posledně synchronizovaných souborů (jaksi nešikovně dostupná), v nabídce není přístup na lokální adresář. Vlastně je to horší než minulá verze.

Hm, s Cloud Station jsem nezaznamenal žádný problém, automatická aktualizace byla v pohodě, nastavení se neztratilo. Ale na klientskou aplikaci jsem ještě nekoukal.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář