Synchronizujte dokumenty mezi MS Office a Google Apps díky Cloud Connect

Google představil Cloud Connect, bezplatný plug-in pro Microsoft Office, který uživatelům umožní synchronizovat, editovat a ukládat dokumenty vytvořené v programech Microsoftu v rámci Google Apps.
reklama

Microsoft vydáním přídavku však příliš potěšen není. "I když oceňujeme snahu Googlu o zlepšení našeho řešení, obáváme se, že Cloud Connect nebude příliš úspěšný," uvedl v prohlášení Microsoft, který také ihned zveřejnil video, ve kterém na problémy systému Cloud Connect poukazuje.

 

Microsoft především poukazuje na to, že Cloud Connect neumožňuje opravdovou synchronizaci dokumentů mezi počítačem a Google Apps, ale pouze vytvoří na cloudu kopie dokumentů z PC (a při vytvoření nové verze dokumentu jej opět celý nahraje na cloud).

Problém je také v tom, že si uživatelé musí vybrat, zda budou dokument upravovat a synchronizovat v rámci Google Apps nebo MS Office - oba systémy naráz k editování dokumentu nelze použít. "Je to velmi, velmi složitý problém," řekl k tomu Shan Sinha z Googlu.

"Microsoft by něco takového mohl vytvořit, on o to však nemá zájem." Google na YouTube samozřejmě umístil své vlastní video, které naopak ukazuje přednosti nového plug-inu pro Office.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru