Synchronizujte dokumenty mezi MS Office a Google Apps díky Cloud Connect

Google představil Cloud Connect, bezplatný plug-in pro Microsoft Office, který uživatelům umožní synchronizovat, editovat a ukládat dokumenty vytvořené v programech Microsoftu v rámci Google Apps.

Reklama

Microsoft vydáním přídavku však příliš potěšen není. “I když oceňujeme snahu Googlu o zlepšení našeho řešení, obáváme se, že Cloud Connect nebude příliš úspěšný,” uvedl v prohlášení Microsoft, který také ihned zveřejnil video, ve kterém na problémy systému Cloud Connect poukazuje.

 

Microsoft především poukazuje na to, že Cloud Connect neumožňuje opravdovou synchronizaci dokumentů mezi počítačem a Google Apps, ale pouze vytvoří na cloudu kopie dokumentů z PC (a při vytvoření nové verze dokumentu jej opět celý nahraje na cloud).

Problém je také v tom, že si uživatelé musí vybrat, zda budou dokument upravovat a synchronizovat v rámci Google Apps nebo MS Office - oba systémy naráz k editování dokumentu nelze použít. “Je to velmi, velmi složitý problém,” řekl k tomu Shan Sinha z Googlu.

“Microsoft by něco takového mohl vytvořit, on o to však nemá zájem.” Google na YouTube samozřejmě umístil své vlastní video, které naopak ukazuje přednosti nového plug-inu pro Office.

Reklama

Přidat komentář