Symbian skončí v létě

Nokia oficiálně oznámila, že v létě tohoto roku ukončí podporu kdysi nejoblíbenějšího operačního systému světa Symbianu.
reklama

Díky tomuto kroku se finská společnost bude moci zcela zaměřit na zařízení s Windows Phone, které se na trhu začínají prosazovat. Mluvčí Nokie uvedl, že její vývojáři se nyní budou moci ve spolupráci s Microsoftem zaměřovat na vylepšování uživatelského rozhraní Windows Phone a nebudou muset ztrácet čas tvořením kódu a staráním se o samotné fungování systému. Ukončení podpory Symbianu není překvapením, vezmeme-li v úvahu, že podle lednového prohlášení společnosti měl být telefon PureView 808 vůbec posledním s tímto zastaralým operačním systémem.

Nutno podotknout, že Nokia dokázala i nyní při nástupu iOS a Androidu a úpadku Symbianu v prvním čtvrtletí tohoto roku prodat půl milionu zařízení se Symbianem. V porovnání s prodanými 5,6 miliony kusy telefonů Lumia s Windows Phone je toto číslo samozřejmě velmi nízké. I Symbian však měl své světlé momenty - za zmínku stojí telefony Nokia E61, E71, N95 nebo N8. PureView 808 se na trhu objevil v únoru minulého roku.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru