Symbian Horizon chce přilákat nové vývojáře

S krizí na krku se i boj o developery v mobilní sféře stal přiostřenější - ani Symbian Foundation nechce nic nechat jen tak konkurenci v podobě společností Apple, Microsoft, Google a Research in Motion.
reklama

Starosti Symbian Foundation jsou vcelku pochopitelné: Vlastní 49,3 % trhu smartphonů (údaj k prvnímu čtvrtletí 2009) a samozřejmě si jej chce zuby nehty udržet. Oním prostředkem, jež má zmíněné udržení zajistit, bude nová aplikace, která maximálně zjednoduší všechny věci kolem vývoje i vlastní distribuce.

Titul nese název Symbian Horizon a jde o aplikačně-publikační balík, který má dle Symbian Foundation potenciál snížit takřka všechny bariéry při psaní programů pro tuto platformu - bude totiž asistovat při certifikaci, překladech do jiných jazyků, marketingu a navíc zajistí i spolupráci s největšími mobilními e-shopy: Nokia Ovi Store, Samsung app-store, AT&T's Media Mall atd. atd.

Zdroj: TechWeb

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru