Symantec varuje před červem W32.Imsolk.B@mm

Společnost Symantec vydala varování před e-maily s předmětem "Here you have", kterými se šíří červ pojmenovaný W32.Imsolk.B@mm. Snaží se vás přesvědčit ke stažení škodlivého kódu.
reklama

Škodlivý kód, k jehož stažení jste prostřednictvím červa W32.Imsolk.B@mm nabádáni, je maskován za soubor PDF. W32.Imsolk.B@mm se šíří pomocí automaticky spuštěných souborů na výměnných médiích s autorun.inf, e-maily přes kontakty v adresářích, přes instant messengery (ICQ a spol.) a deaktivuje celou řadu bezpečnostních programů.

W32.Imsolk.B@mm je variantou staršího červa označeného jako W32.Imsolk.A@mm. Další informace najdete na webu Symantecu v článku New Round of Email Worm, "Here you have". Používáte-li bezpečnostní produkty Norton, tak je stačí aktualizovat. Obsahují již potřebnou ochranu.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru