Symantec uvádí Backup Exec System Recovery 8

Společnost Symantec Corp. (Nasdaq:SYMC) dnes ohlásila software Symantec Backup Exec System Recovery 8, nejnovější verzi svého řešení pro úplné a rychlé obnovení systémů Windows – nyní s flexibilní ochranou pomocí externě uložených záloh a rozšířenými možnostmi obnovení, s integrací s řešeními Symantec pro zabezpečení a správu systémů a certifikovanou podporou prostředí Windows Server 2008. Pomocí diskového řešení Backup Exec System Recovery mohou organizace provést obnovení po výpadku nebo zhroucení systému během několika minut dokonce i na nepodobný hardware, do virtuálních prostředí nebo na vzdálených bezobslužných místech.
reklama

„Současná prostředí, na nichž závisí činnost organizace, musejí být rychle obnovitelná v případě chyby nebo zhroucení systému, aby se zabránilo ztrátám na tržbách a v produktivitě zaměstnanců, které jsou až příliš často důsledkem výpadku systému,“ řekl Pat Hanavan, vice president of product management, společnost Symantec. „Software Backup Exec System Recovery 8 umožňuje správcům s jistotou znovu rychle zprovoznit systémy Windows v souladu s přísnými požadavky na lhůty obnovení činnosti a minimalizovat dopad výpadku systému.“

Software Backup Exec System Recovery 8 nyní zahrnuje flexibilní ochranu dat pomocí externě uložených záloh, která zlepšuje možnosti obnovení po zhroucení. Správci nyní mohou automaticky kopírovat body obnovení na vzdálený server pomocí protokolu FTP nebo na externí pevný disk nebo do sdíleného síťového úložiště. Pomocí nového doplňku Granular Restore Option mohou organizace prostřednictvím jediného rozhraní s více kartami během několika minut obnovit poštovní schránky, složky, zprávy a přílohy v prostředí Microsoft Exchange, jednotlivé dokumenty v prostředí Microsoft SharePoint i jednotlivé soubory nebo složky. Software Backup Exec System Recovery 8 se navíc také integruje s globálním systémem bezpečnostních výstrah ThreatCon společnosti Symantec. To umožňuje okamžité automatické zaznamenání bodů obnovení systému v případě zvýšené úrovně výstrah služby Internet ThreatCon.

„Každá hodina prostoje systému IT může znamenat ztrátu na tržbách nebo jiné nepříznivé vlivy na činnost organizace. Nedávný průzkum společnosti Enterprise Strategy Group odhaluje, že 63 % organizací by nemohlo tolerovat delší než čtyřhodinový prostoj,“ řekla Lauren Whitehouse, analytička ve společnosti Enterprise Strategy Group. „Aby mohly minimalizovat takováto nákladná přerušení činnosti, organizace potřebují řešení, jako je software Backup Exec System Recovery společnosti Symantec, která umožňují úplné obnovení systému během několika minut, a to dokonce do virtuálních prostředí, na čisté počítače nebo nepodobný hardware.“

Integrace softwaru Backup Exec System Recovery 8 s platformou pro správu Altiris umožňuje správcům řídit úlohy zálohování pomocí známého rozhraní a databázového rámce. Software Backup Exec System Recovery 8 může nyní také inteligentním a jedinečným způsobem komunikovat s externími jednotkami USB a spouštět úlohy zálohování na dané zařízení, dokonce i když systém Windows změní u zařízení písmeno jednotky.

„Jsme hrdí na výjimečné služby zákazníkům. Abychom mohli poskytovat takové služby, je nutno zaručit dostupnost našich systémů.. Obnovení systémů Windows byl v minulosti časově náročný ruční proces, který mohl trvat několik dní nebo dokonce týdnů, a důsledkem byly zbytečné prostoje a ztráty produktivity,“ řekl Curtis Kidd, manažer informačních technologií v privátním klubu Farmington Country Club. „Software Backup Exec System Recovery 8 odstraňuje tyto časově náročné a pracné procesy a umožňuje nám obnovit celé systémy ve zlomku času, který si vyžadovaly tradiční metody, a to dokonce do nepodobných hardwarových nebo virtuálních prostředí, takže jsme schopni zachovat vysokou úroveň služeb, na jakou jsou členové našeho klubu zvyklí.“

Novinkou softwaru Backup Exec System Recovery 8 je také logo certifikace pro prostředí Windows Server 2008, zahrnující technologii Restore Anyware pro obnovení na nepodobný hardware a z fyzického do virtuálního prostředí. Software Backup Exec System Recovery 8 využívá možnosti virtualizace k bezproblémovým konverzím z fyzického do virtuálního prostředí (P2V) a z virtuálního do fyzického prostředí (V2P) s využitím diskových formátů VMware® ESX Server, VMware Server, VMware Workstation a Microsoft Virtual Server.

Ačkoli je software Backup Exec System Recovery 8 samostatné řešení, doplňuje se vzájemně se softwarem Backup Exec for Windows Servers. Řešení Backup Exec 12 a Backup Exec System Recovery 8, za kterými jsou více než dvě desetiletí vývoje, společně přinášejí schopnost obnovit důležitá data a celé systémy Windows během několika minut.

Služby k softwaru Symantec Backup Exec System Recovery 8

Vzdělávací služby společnosti Symantec nabízejí pro software Backup Exec System Recovery 8 dvoudenní technické školení v učebně. Kurz nabízí komplexní přehled souboru funkcí produktu. Účastníci se seznámí také s instalací, správou, základními technikami řešení potíží a s doporučenými postupy. Dovednosti získané v učebně upevní praktická laboratorní cvičení.

K dispozici je také široká řada nabízených služeb podnikové podpory, které pomáhají udržovat software Backup Exec System Recovery v aktuálním stavu a maximálně využívat jeho možnosti

Cena a dostupnost na trhu

Doporučená cena softwaru Symantec Backup Exec System Recovery 8 začíná na 1 095 USD za každý server a 69 USD za každou pracovní stanici. Všechny součásti produktu jsou k dispozici již nyní prostřednictvím celosvětové firemní sítě distributorů a prodejců. Další informace o produktu jsou k dispozici na webu www.backupexec.com.

O společnosti Symantec

Společnost Symantec zaujímá světové prvenství v poskytování softwaru, zařízení a služeb, díky nimž mohou podniky i jednotliví zákazníci důvěřovat připojení ke světové síti. Společnost svým zákazníkům poskytuje software a služby zaměřené na předcházení bezpečnostních rizik a rizik týkajících se dostupnosti, dodržování norem a výkonu, a pomáhá jim tak chránit jejich infrastrukturu a informační zdroje a procesy. Společnost Symantec má ředitelství ve městě Cupertino v Kalifornii a pobočky ve více než 40 zemích. Další informace jsou k dispozici na adrese www.symantec.com.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru