Symantec: na banky útočí sofistikované červy

Finanční sektor v poslední době podle společnosti Symantec ohrožují útoky sofistikovaných červů, proti nimž je většina bezpečnostních řešení neúčinná.
reklama

Podle Symantecu v poslední době finanční sektor postihují velmi sofistikované útoky červů, virů a trojských koní. Skupiny hackerů, jež za těmito útoky stojí, získaly o finančních institucích více vědomostí a jejich útoky již nejsou v žádném případě amatérské. "Trh se škodlivými kódy, které mohou krást organizacím data, je v poslední době velmi dobře organizovaný," uvádí Symantec. "Dá se zde koupit celá řada trojských koní, virů, červů a distribučních kanálů zaměřených na finanční sektor. Jsou zde nabízeny služby určené pro každou část útoku."

Symantec dodal, že finanční instituce by se měly bát trojských koní typu Gameover, který v minulém roce infikoval 678 000 počítačů s Windows. Aplikace byla použita k vybrání 3000 účtů v britských bankách - útočníci si zde přišli na jeden milion dolarů. Mezi další nebezpečné trojany se řadí SpyEye nebo Zeus. Útočníci vyhledávají instituce, které provádějí velký objem transakcí online za pomoci zautomatizovaných systémů. Není překvapením, že podle Symantecu se útočníci zaměřují na instituce v bohatších, rozvinutějších zemích, především USA.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru