Symantec: hackeři opět hojně využívají červa Blackshades

Hackeři podle společnosti Symantec v poslední době opět začali k ovládání počítačů na dálku používat červa Blackshades, jenž se objevil již před třemi lety.
reklama

Blackshades, kterého Symantec pojmenoval jako "W32.Shadesrat" infikuje čím dál více počítačů s Windows a podle Symantecu je ovládán pomocí stovek serverů po celém světě, jež ho zásobují instrukcemi a přijímají kradené informace. Blackshades je nástroj pro dálkový přístup, jenž shromažďuje uživatelská jména a hesla po emaily a webové služby, IM aplikace nebo FTP klienty. Na undergroundových fórech se prodává minimálně od roku 2010.

Nejvyšší počet ovládacích serverů se nachází podle Symantecu v Litvě a USA, přičemž nejvíce infikovaných systémů je v Indii, USA a Velké Británii. "Ze způsobu distribuce tohoto červa vyplývá, že se útočníci snaží infikovat co možná nejvíce počítačů. Nevypadá to, že by hackeři cílili na určitou skupinu lidí či firem," dodal Symantec. Licence na Blackshades stojí mezi 40 a 100 dolary ročně.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru